Як спонукати ветерана звернутися до фахівця з ментального здоров’я: поради МОЗ
Джерело: пресслужба МОЗ
У Міністерстві охорони здоров’я зауважили, що часом рішення звернутися до психолога, психотерапевта чи психіатра не даються легко. У відомстві надали поради, як спонукати ветеранів звернутися по необхідну допомогу.
Зауважується, що наразі культура звернення по таку допомогу лише формується, тоді як стереотипи про ментальне здоров’я досі переважають.
У випадку з ветеранами, які мали травматичний досвід, може додаватися небажання “аби хтось порпався у голові” або ж переконання, що зрозуміти зможуть лише “свої”.
Ми можемо мати щире бажання допомогти людині, та варто памʼятати, що тиснути, сваритися чи примушувати звернутися до спеціаліста — невдалий варіант. Завжди, а особливо у випадку з військовими, слід шукати власний шлях, побудований на довірі й турботі, — пояснили фахівці.
Зауважимо, Міністерство оборони України розпочало пілотний проєкт з реабілітації військовослужбовців, основним завданням якого є створення ефективного реабілітаційного простору за участі цивільних та військових закладів охорони здоров’я, соціальних служб та органів місцевого самоврядування.
Для цього процес реабілітації у сфері охорони здоровʼя повинен пройти етап реформування.
Серед першочергових задач — уніфікація стандартів і протоколів, наскрізний моніторинг та контроль результатів. Також планується створення центрів досконалості – закладів, які візьмуть на себе лідерство у сфері реабілітації.
Процес реформування також передбачає формування так званого ефективного маршруту пацієнта, який базуватиметься на прогнозі його подальшого лікування та реабілітації, а також на визначенні профільних закладів згідно з особливостями травм та захворювань.
- Фонд американського благодійника Делла Лоя Хансена та Київська обласна державна адміністрація розпочали спільну роботу з розробки концепції створення сучасного реабілітаційного госпіталю для військовослужбовців та цивільних осіб.
- В Україні мають намір створити шість реабілітаційних центрів для військовослужбовців, один – з метою реінтеграції осіб, котрих звільнили з російського полону, решту – для надання допомоги військовослужбовцям та їхнім сім’ям.
- Під час онлайн-зустрічі з очільником МОЗ України Віктором Ляшком канцлерка уряду Литви Гедре Бальчітіте повідомила, що її країна виділить 6 мільйонів євро на розвиток української системи реабілітації.
- Від початку вступної кампанії до медичних закладів вищої освіти вже подано 527 заяв на вступ на реабілітаційні спеціальності.
- За підтримки Програми НАТО з переходу з військової кар’єри на цивільну, у межах Комплексного пакету допомоги Україні (КПД), у Збройних силах України успішно завершено шостий цикл тренінгів в межах проєкту з психологічної реабілітації та відновлення психологічної стійкості та боєздатності військовослужбовців – учасників бойових дій.
- В Україні створили інноваційний мобільний застосунок, котрий допомагає ветеранам та військовослужбовцям отримати безоплатну спортивну реабілітацію.
Бійці Головного управління розвідки Міноборони України евакуювали котів з острова Зміїний. Зараз тварини у притулку.
В Німеччині повідомили, що до кінця року країна поставить в Україну близько 150-200 бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом.
Українська делегація на чолі з міністром оборони Рустемом Умеровим планує відвідати Південну Корею з проханням про військову допомогу, повідомило джерело South China Morning Post.
На Дніпропетровщині ремонтна бригада компанії ДТЕК потрапила під ворожий обстріл під час відновлення електромережі поблизу зони бойових дій. Водночас внаслідок нічної атаки РФ у Тернопільській області пошкоджено енергооб’єкт.
Російські військові розстріляли п’ятьох полонених військовослужбовців ЗСУ на Покровському напрямку.