У Чехії запустили пілотний проєкт щодо добровільного повернення українців
Джерело: Radio Prague International
У Чехії започатковують пілотний проєкт щодо добровільного повернення українських переселенців, які отримали в Чехії статус тимчасового захисту. МЗС країни пропонує сплатити за переселенців квитки на автобус, а хворим – транспортування в машині швидкої допомоги.
Проєкт триватиме протягом червня-листопада і може охопити до 400 осіб, але санітарний транспорт передбачено максимум для 30 пацієнтів. Скористатися послугою можна лише одного разу.
Концепцію цього проєкту уряд погодив у середині травня, виділивши на нього 5,5 млн крон (близько 940 млн грн).
Станом на квітень у Чехії проживало близько 339 тисяч громадян України, які перемістилися через повномасштабне російське вторгнення.
- Українські юнаки, яким виповнилось 17 років та які перебувають за кордоном, повинні приїхати в Україну, щоб стати на військовий облік.
Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що адміністрація Трампа вважає умови, які Росія висуває на переговорах щодо припинення війни проти України, надмірними.
На Сумщині в лікарні помер 6-річний Борис Зінченко, який зазнав поранення унаслідок російського ракетного удару по Великій Чернеччині 6 травня.
Німеччина оновила список переданого озброєння Україні. У новому військовому пакеті союзники передали зокрема ракети IRIS-T SLM, десятки дронів VECTOR та боєприпаси.
Кабінет Міністрів ухвалив зміни у постанову № 560, котрі змінюють алгоритм проходження військово-лікарської комісії. Відтепер користувачі застосунку Резерв+ матимуть змогу не очікувати накладення електронного підпису керівником ТЦК для проходження ВЛК.
26-річний мешканець Львівщини намагався незаконно перетнути кордон із Молдовою, перевдягнувшись у жіноче вбрання. Проте, “ретельне маскування” не спрацювало — прикордонники викрили чоловіка за щетиною та чоловічими рисами обличчя. Тепер йому загрожує адмінвідповідальність.