У Чехії запустили пілотний проєкт щодо добровільного повернення українців

Джерело: Radio Prague International

У Чехії започатковують пілотний проєкт щодо добровільного повернення українських переселенців, які отримали в Чехії статус тимчасового захисту. МЗС країни пропонує сплатити за переселенців квитки на автобус, а хворим – транспортування в машині швидкої допомоги.

Проєкт триватиме протягом червня-листопада і може охопити до 400 осіб, але санітарний транспорт передбачено максимум для 30 пацієнтів. Скористатися послугою можна лише одного разу.

Концепцію цього проєкту уряд погодив у середині травня, виділивши на нього 5,5 млн крон (близько 940 млн грн).

Станом на квітень у Чехії проживало близько 339 тисяч громадян України, які перемістилися через повномасштабне російське вторгнення.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.