СБУ оголосила про підозру пропагандисту Рожину: він придумав фразу «ввічливі люди» в Криму
Джерело: Служба безпеки України у Telegram
Служба безпеки України оголосила про підозру блогеру-колаборанту Борису Рожину, який раніше придумав та поширював термін “ввічливі люди” для позначення російських окупаційних сил у Криму. Нині Рожин виступає за повномасштабну війну Росії проти України та закликає до знищення Харкова.

Фото: Служба безпеки України
Проведене слідство підтвердило, що Борис Рожин, відомий також під псевдонімом “Colonelcassad”, публікує антиукраїнський контент через соціальні мережі, зокрема у Facebook. Ще він є автором “голосу Севастополя” – інтернет-видання, яке поширює пропаганду та фейки Кремля щодо війни проти України.
Нині Рожину пред’явлено підозру за п’ятьма статтями Кримінального кодексу України, а саме:
- ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
- ч. 2 ст. 109 (публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій);
- ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору);
- ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
- ст. 436 (пропаганда війни).
Оскільки він переховується на тимчасово окупованій території, тривають заходи щодо його затримання.
Слідство проводилося за участю прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. СБУ звертається до громадян з проханням повідомляти будь-яку інформацію про місцезнаходження Рожина.
- Витік внутрішніх документів розкрив діяльність Російського державного фонду правового захисту в ЄС. Як стало відомо, фонд, який за заявами європейських спецслужб і аналітиків, фактично є інструментом впливу Кремля, що функціонує в 48 країнах Європи та світу.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.