Найближчим часом Зеленський двічі зустрінеться з Байденом
Джерело: радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван
Президенти США та України – Джо Байден та Володимир Зеленський – найближчим часом зустрінуться двічі.
Перша зустріч президентів очікується вже завтра, 6 червня, у Франції, яку Зеленський та Байден відвідають для участі у заходах присвячених 80-й річниці висадки союзників у Нормандії. За словами Саллівана, у межах заходу Байден “матиме можливість поспілкуватись з президентом Зеленським”.
“Він зустрінеться з ним, щоб поговорити про те стан справ в Україні та про те, як ми можемо продовжувати та збільшувати нашу підтримку України”, – сказав радник.
Друга зустріч президентів запланована вже у межах саміту G7 в Італії, який триватиме з 13 по 15 червня. На саміті лідери Великої сімки, зокрема, обговорюватимуть можливість використання заморожених активів РФ для допомоги Україні.
“Відтак, протягом трохи понад тижня у президента будуть дві предметні розмови з президентом Зеленським”, – наголосив Салліван.
- Президент США Джо Байден заявив, що Росію слід позбавити можливості повторно окупувати територію України у майбутньому, але це не обов’язково передбачає українське членство в НАТО.
Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 14 цивільних, серед них 6 дітей
Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.
Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.
За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.
Вірменський президент Ваагн Хачатурян 4 квітня підписав закон про початок вступу Вірменії до Європейського Союзу.