У Грузії правляча партія представила пакет законопроєктів, що обмежує права ЛГБТ
Джерело: Эхо Кавказа
Спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі повідомив, що правляча партія “Грузинська мрія” внесе до парламенту пакет законопроєктів, що обмежує права ЛГБТ. Він включає проєкт закону “Про сімейні цінності та захист неповнолітніх” та поправки до ще 18 законів.
За його словами, пакетом законопроєктів передбачено заборону на:
- “реєстрацію альтернативного шлюбного союзу”;
- усиновлення дитини “негетеросексуальними особами”;
- проведення хірургічних операцій зі зміни статі;
- “ЛГБТ-пропаганду” у секторі освіти та у ЗМІ;
- проведення зборів чи маніфестацій з метою популяризації одностатевих шлюбів тощо.
Ініціатива передбачає, серед іншого, заборону на показ одностатевих інтимних сцен, сцен інцесту у телеефірі та кінотеатрах. За словами Папуашвілі, це – “поширена практика”.
Він додав, що День святості сім’ї (17 травня) буде оголошено вихідним – відповідні зміни внесуть до Трудового кодексу.
Як зауважив Папуашвілі, законопроєкти затвердять у першому читанні під час весняної сесії, а у другому та третьому читаннях – під час осінньої.
Правляча партія в грузинському парламенті має достатньо голосів, щоб затвердити ініціативу.
- Спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі підписав закон про “Про прозорість іноземного впливу”.
Найменше лелеченя з родини Одарки та Грицика, на ім’я Катруся, опинилося поза межами гнізда. Лелека Грицик виніс його на землю, однак пташеня вдалося вчасно помітити й врятувати.
У п’ятницю, 23 травня, Гарвардський університет подав до суду на адміністрацію Трампа через раптову заборону на приймання іноземних студентів.
Президент США Дональд Трамп заявив, що компанія Apple має виробляти й збирати iPhone безпосередньо у Сполучених Штатах. В іншому разі компанію зобов’яжуть сплачувати мито щонайменше у розмірі 25%.
В п’ятницю, 23 травня, Україна та Сполучені Штати завершили всі процедури для запуску Фонду реконструкції в межах угоди про надра.
Україна та Росія провели перший етап масштабного обміну полоненими за домовленістю у форматі “1000 на 1000”. Додому повернулися 270 українських захисників та 120 цивільних.