Дослідницький університет США вимкнув інструмент виявлення ШІ через його неефективність
Джерело: Університет Вандербільта
Приватний дослідницький американський університет Вандербільта вирішив вимкнути інструмент виявлення штучного інтелекту Turnitin через те, що вважає його неефективним.
Turnitin є однією з найвідоміших моделей перевірки плагіату та наявності в роботі ШІ, який часто використовують академічні установи та навчальні заклади.
В університеті заявили, що після кількох місяців використання та тестування цього інструменту, сумніваються в надійності його роботи.
“Коли Turnitin запустив свій інструмент виявлення ШІ, у нас виникло багато проблем. Протягом останніх кількох місяців було багато повідомлень про випадки неправдивих звинувачень у використанні ШІ проти студентів інших університетів, включаючи численні випадки, пов’язані з Turnitin”, – заявили у Вандербільті.
Вони також наголосили, що Turnitin не повідомляє, як саме виявляє текст, написаний ШІ. За даними університету, виявлення штучного інтелекту є дуже складним завданням для технологій, і це стає щораз складнішим, оскільки інструменти ШІ стануть більш поширеними та вдосконаленими.
“Виходячи з цього, ми не вважаємо програмне забезпечення для виявлення ШІ – ефективним інструментом, який слід використовувати”, – йдеться в заяві.
Нагадаємо, що 6 червня Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект 10392 про академічну доброчесність, який передбачає відповідальність за написання наукових робіт за допомогою штучного інтелекту та плагіат у науковій діяльності.
Зокрема, визначено, що особа не може вважатися автором академічного твору, якщо він згенерований за запитом особи комп’ютерною програмою в автоматичному режимі — тобто штучним інтелектом. Якщо ж у роботі присутні створені таким чином фрагменти, вони повинні бути відповідно позначені.
За порушення академічної доброчесності передбачені різні види покарань — від доган, попереджень та відвідування спеціальних лекцій до відрахування з вищого навчального закладу чи позбавлення наукового ступеня та вченого звання.
- OpenAI оголосила про запровадження безоплатного доступу до ChatGPT, без облікового запису, з метою зробити інструменти штучного інтелекту доступними для всіх користувачів. Компанія сподівається, що цей крок допоможе залучити більше людей до підписки на GPT-4.
- Компанія OpenAI повідомила про отримані дскарги від деяких користувачів про те, що чат-бот GPT-4 лінується.
До Міжнародного дня боротьби з насильством проти жінок у мережі поширили фрагмент мемуарів Оксани Мастерс — параолімпійської чемпіонки та багаторазової призерки Параолімпійських ігор. Вона розповіла про частину свого життя в інтернаті на Хмельниччині, де вона пережила насильство.
30 листопада у Києві відбудеться прем’єра документального фільму “Битва мемів”, який досліджує роль мемів у підтримці українського спротиву під час повномасштабної війни. Фільм розкриває феномен масового “вибуху” мемів, що з’явилися в українському інтернет-просторі з початком вторгнення.
Північна Корея розширює завод, на якому виробляють ракети, подібні до тих, що використовує Росія у війні проти України. Американські дослідники з Центру нерозповсюдження Джеймса Мартіна (CNS) зробили висновок про це, аналізуючи супутникові знімки.
Глава фракції “ЄС” Петро Порошенко під час сесії Парламентської асамблеї НАТО в Канаді наголосив на важливості надання Україні запрошення до членства в Альянсі. За його словами, це стане вирішальною відповіддю на агресивні дії Росії, зокрема на ракетні удари.
Правоохоронці Харківської області виявили заяву про зґвалтування, нібито вчинене військовими з Франції. Слідчі вважають, що це вигадка, створена російськими спецслужбами, і вже розпочали розслідування.