Заброньовано 90% особового складу ДСНС та Нацполіції – глава МВС
Джерело: Ігор Клименко/Telegram
Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив, що 90% рятувальників та поліціянтів заброньовано, а решта (10%) можуть “за бажанням” долучитись до лав ЗСУ й інших органів.
Клименко зауважив, що, відповідно до постанови Кабміну, понад 50% військовозобов’язаних працівників ДСНС та Нацполіції підлягають бронюванню.
“Відповідно прийнято узгоджене рішення про бронювання 90% особового складу ДСНС та Нацполіції. 10% співробітників ДСНС мають вибір мобілізовуватися до лав Збройних Сил України, Національної гвардії або Державної прикордонної служби”, – заявив глава МВС.
Він додав, що повним складом заброньовано працівників підрозділів оперативного реагування (пожежників, саперів, рятувальників, хіміків, інженерів тощо).
- 6 червня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт щодо бронювання від мобілізації для усіх працівників ДСНС. Раніше уряд прийняв постанову, якою передбачалося забезпечити бронь для 50% ДСНСівців.
- Профільний комітет Верховної Ради України не підтримав правку до законопроєкту про мобілізацію щодо того, що від мобілізації пропонувалось бронювати чоловіків із зарплатнею понад 35 000 гривень.
- Український уряд автоматично продовжив на три місяці відстрочки від мобілізації тим працівникам, які отримали “бронь” від Мінекономіки.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.