На кордоні Білорусі та Польщі зростає напруга через прибуття нових мігрантів

Джерело: Reuters

На кордоні Білорусі та Польщі зростає напруга, через збільшення кількості мігрантів, які намагаються потрапити на територію Євросоюзу.

У білоруському лісі, поруч з кордоном Польщі, скупчилось 12 мігрантів – здебільшого молоді люди з Близького Сходу – які чекають змоги перелізти через паркан, щоб опинитись на території Польщі. За ними пильно стежать озброєні польські прикордонники.

У Європі зростає напруга через міграційне питання насамперед зараз, коли тривають вибори до Європарламенту, у межах яких ультраправі партії закликають до посилення міграційного контролю.

У Польщі це протистояння має додаткову геополітичну перевагу. Польща та Європейський Союз ще у 2021 році звинуватили Білорусь і Росію в спробах поширити хаос, відправляючи мігрантів до Європи. Мінськ та Москва ці звинувачення заперечують.

Польський уряд повідомив. що останнім часом кількість мігрантів зростає. Щобільше, цього тижня помер польський військовий, якого 28 травня поранив ножем один з мігрантів, який намагався потрапити у Польщу.

Після цього уряд Дональда Туска заявив про намір знову запровадити заборонену зону уздовж кордону.

Один з мігрантів, який намагається потрапити у Польщу, 24-річний Ахмед Лебек з Сирії. Він розповів, що перебуває на кордоні понад місяць. Його брат не витримав та повернувся до Білорусі і з того часу не виходив на зв’язок.

“Я повернувся з війни, щоб почати гарне життя. Але мені було дуже важко перейти цей кордон”, – розповів 35-річний Ахмед, вчитель англійської мови з Сирії, який чотири рази намагався перелізти через паркан.

За чинними правилами, мігранти мають право подати заяву про надання притулку у Польщі, як тільки вони опиняться на території країни.

Одним з тих, кому вдалось перелізти через паркан, є 24-річний Ноаман Аль-Хем’ярі, графічний дизайнер з Ємену.

Він розповів агентству, що у лісі поруч з польским кордоном він, разом з іншими мігрантами, побудували драбину з дерева, обрізків тканини та пластикових пакетів і перелізли через паркан, коли стемніло.

Після цього він подав заявку на отримання польської студентської візи з Ємену, однак отримав відмову. Після цього Ноаман поїхав до Росії, а звідти знову до Білорусі, у прикордонну зону з Польщею, де він пробув 22 дні.

“Нас піймали білоруси. Вони побили нас, а потім сказали йти”, – розповів він, маючи на увазі білоруських контрабандистів.

Він додав, що вони обманули мігрантів, сказавши, що потрапити до Польщі дуже легко.

“Вони нам збрехали. Якби я знав, що це так, я б не приїхав”, – додав він.

Коли Польща відновить заборонену зону уздовж кордону, життя мігрантів стане ще складнішим, розповіла Агата Ключевська, керівниця місцевої групи підтримки мігрантів, яка пропонує їжу, ліки, транспорт.

Вона прийшла до лісу, аби допомогти Ноаману та його п’ятьом друзям почати процес подачі заявки на надання притулку та повідомити про це прикордонників.

За її словами, якщо заборонену зону повернуть, з боку Білорусі опиниться ще більше мігрантів, а таким волонтерам як вона, доведеться потайки допомагати їм.

МЗС України звернулося до ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста з закликом “приєднатися до заходів гуманітарного реагування” в районах Курської області, котрі перебувають під контролем ЗСУ.

Колумбійська співачка Шакіра перервала свій виступ на сцені LIV Miami після того, як помітила, що один з фанатів знімає її під час танцю під новий сингл “Soltera”, підсунувши телефон під поділ її сукні. Артистка спершу спустилася в зал, а згодом продовжила виступ після інциденту.

Лідер фракції “Європейська солідарність” Петро Порошенко придбав для Сил оборони 80 “Мавіків” з тепловізорами, а також мікросхеми для 2000 детекторів дронів “Ванільний цукорок”. 

Катар передасть Збройним силам України 24 самохідні гаубиці PzH ​​2000 у межах угоди з урядом Німеччини, повідомляє видання з посиланням на власні джерела. Натомість отримає від Берліна партії нових машин.

В Україні станом на 16 вересня вже намолочено 39,06 млн тонн нового врожаю на площі у 10,9 млн га.