Байден і Макрон під час зустрічі обговорять Україну та Ізраїль

Джерело: Reuters

Президент Франції Емманюель Макрон в суботу, 8 червня, в Парижі зустрів президента США Джо Байдена, який прибув з державним візитом. 

Візит розпочався з церемонії біля Тріумфальної арки, де лідери віддали шану Могилі Невідомого солдата. Пізніше Байден і Макрон разом з їхніми дружинами привітали ветеранів армії, які приєдналися до високопосадовців обох країн.

У супроводі французьких гвардійців на конях лідери проїхали відомим столичним проспектом Єлисейських полів по дорозі до Єлисейського президентського палацу, де вони обговорять політичні питання, зокрема Україну.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван сказав, що лідери обговорять війну Росії в Україні, війну Ізраїлю з ХАМАС у Секторі Гази, співпрацю в Індо-Тихоокеанському регіоні та інші політичні питання.

Очікується, що Байден і Макрон також обговорять посилення НАТО і обидва пообіцяли підтримати Україну.

Радник з нацбезпеки Майк Волтц повідомив, що сформована команда Дональда Трампа готова обговорити ініціативу прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана стосовно припинення вогню у російсько-українській війні. 

Генерал Олександр Тарнавський призначений командувачем оперативно-тактичного угруповання (ОТУ) “Донецьк”, замінивши на цій посаді генерала Олександра Луценка. Рішення про зміну керівництва було прийняте після активізації російських наступів у районі Покровська.

14 грудня російські військові прорвалися до селища Новий Комар (Волноваський район, Донецька область), використовуючи колону із дев’яти бойових машин піхоти та одного танка. За даними спостерігачів, техніка рухалася через поля південніше Роздольного, після чого щонайменше 50 військовослужбовців РФ висадилися в селі.

З 16 грудня в Україні почнуть діяти оновлені графіки відключення електроенергії, які уніфікують для всієї країни. За даними ДТЕК, ці зміни дозволять збільшити кількість часу зі світлом для споживачів.

У Керченській протоці вранці 15 грудня зазнали аварії два російські танкери “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Внаслідок сильних хвиль корпуси суден розламалися навпіл, що призвело до витоку мазуту у воду.