«Sensitive Content»: у Берліні відкрилася виставка, присвячена зруйнованим українським бібліотекам

Зображення: facebook/Мінкульт

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

У Державній бібліотеці Берліна відкрилась виставка “Sensitive Content”, присвячена зруйнованим російськими окупантами українським бібліотекам.

Однойменне гасло українського стенда “Sensitive Content” обране, щоб привернути увагу міжнародної спільноти до руйнування українських бібліотек, яке відбулося внаслідок повномасштабного вторгнення Росії на територію України. Виставку можна відвідати до 8 жовтня.

“Ми покрили понівечені війною бібліотечні меблі та книги білою фарбою. Ми заблюрюємо реальність, щоб могти жити далі, але вона проступає і промовляє, зокрема, крізь нові українські книжки. Правда має звучати – правда про війну, письмо під час війни й те, яким мистецтво буде після неї, коли Україна здолає колонізаційний тиск Росії”, – такими словами куратори зверталися до відвідувачів українського національного стенда.

Нагадаємо, що інсталяція меблів зі зруйнованих українських бібліотек вперше була представлена на Лондонському книжковому ярмарку в межах національного стенда України, організатором якого виступав Український інститут книги. Художніми кураторками виставки були письменниця та мисткиня Дарія Біла та дизайнерка Софія Гупаловська.

Наприкінці квітня виставку представили на книжковому ярмарку в Лейпцигу, а відтепер “Sensitive Content” експонують у Берлінській бібліотеці.

Під час урочистого відкриття інсталяції були присутні художні кураторки Софія Гупаловська і Дарія Біла, генеральний директор Державної бібліотеки Берліна Ахім Бонте, радник-посланник посла України у ФРН Максим Ємельянов, заступниця директорки Українського інституту книги Олена Одинока, керівниця організації «Подружжя українських дипломатів» та співкуратор виставки Тетяна Сибіга.

В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…

Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.

Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.

Міністр закордонних справ Польщі, Радослав Сікорський, заявив, що застосування Росією нової балістичної ракети “Орєшнік” з одного боку — ескалація, а з іншого — вияв розпачу, бо Путін не може перемогти.

Росія найближчими днями може провести додаткові випробувальні запуски балістичних ракет “Орєшнік” або подібних до них, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).