«Невизначеність» щодо членства України в НАТО є мотивацією для Росії «продовжувати терор» – Зеленський
Повідомляє Зеленський в Telegram
Президент України Володимир Зеленський прокоментував сигнали саміту НАТО щодо вступу України у Північноатлантичний альянс.
“Ми цінуємо наших союзників. Ми цінуємо нашу спільну безпеку. І ми завжди цінуємо відкриту розмову. Україна буде представлена у Вільнюсі, на саміті НАТО. Бо це – повага. Але Україна теж заслуговує на повагу”, – сказав Зеленський.
Він зазначив, що Україна отримала сигнали про те, що обговорюються формулювання без України. І ці формулювання – лише про запрошення, а не про членство України.
“Безпрецедентно й абсурдно – коли немає жодних часових рамок і для запрошення (!), і для членства України; і коли натомість додається якесь дивне формулювання про «умови» навіть для запрошення України”, – повідомив президент.
Зеленський додав, що такі дії схожі на те, що Україну не готові “ані запросити в НАТО, ані зробити її членом Альянсу”.
“А значить, залишається можливість торгуватися членством України в НАТО – у переговорах із Росією. А для Росії це означає мотивацію й надалі продовжувати свій терор”.
Президенти США Джо Байден та Володимир Зеленський зустрінуться 12 липня у Вільнюсі, де проходить саміт НАТО. Зеленський анонсував, що обговорить на зустрічі дії саміту і назвав такі рішення “слабкістю”.
“Невизначеність – це слабкість. І я відверто обговорю це на саміті”.
- Президенти США та України – Джо Байден та Володимир Зеленський – зустрінуться 12 липня у Вільнюсі, де проходитиме саміт НАТО.
- Виступаючи напередодні саміту в Литві, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що він “впевнений, що це буде позитивним і сильним сигналом” на шляху України до членства.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг – перед початком саміту альянсу у Вільнюсі – заявив, що на даний час у Білорусі не зафіксовано суттєвого переміщення найманців російської приватної військової компанії “Вагнер”.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.