Плем’я «людей-амфібій» пірнає на 70-метрову глибину завдяки «мутованому гену»

Джерело: vt

Плем’я “баджао” у Південно-Східній Азії може пірнати глибше і перебувати під водою значно довше, ніж інші люди, завдяки новому “мутованому гену”, вважають науковці.

“Баджао” проживають на узбережжі Індонезії протягом багатьох років, проводячи значну частину свого життя у воді. Вони відомі своїми надзвичайними здібностями до плавання, котрі дозволяють їм полювати під водою зі списами.

Науковці пояснюють, що океанський спосіб життя змінив їх ДНК, завдяки чому вони можуть надовго затримувати дихання під водою. Представники племені можуть пірнати на глибину до 70 метрів, використовуючи лише набір гир і пару дерев’яних окулярів.

Доктор Мелісса Ілардо з Кембриджського університету зауважила: “Вони пірнають по вісім годин на день, проводячи під водою близько 60% свого часу”.

Досягнути такого результату їм допомагають не лише навички плавання, але й унікальна генетична мутація – “ген морських кочівників”.

Представники племені також мають незвично великі селезінки. Орган відіграє важливу роль, оскільки у ньому зберігається збагачена киснем кров, що уможливлює тривалі періоди без дихання й дозволяючи “баджао” мати генетичну перевагу під час плавання під водою.

Джерело: vt

Інформації про людську селезінку з погляду фізіології та генетики небагато, однак, ми знаємо, що тюлені, котрі здійснюють глибоководне занурення, як і тюлень Ведделла, мають непропорційно великі селезінки, – зазначила доктор Ілардо.

Науковці припускають, що у процесі адаптації підвищується рівень гормонів щитовидної залози, що, своєю чергою, збільшує розмір селезінки. Раніше досліди на мишах підтвердили, що гормони щитовидної залози та розмір селезінки пов’язані.

Станом на сьогодні досі не підтверджено, скільки точно часу представники племені можуть залишатися під водою. Однак, дехто стверджує, що “баджао” можуть перебувати під водою до 13 хвилин.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

Під час патрулювання лінії державного кордону прикордонники 9 загону імені Січових Стрільців виявили рідкісного птаха-хижака орлана-білохвоста, який потребував негайної допомоги. Поранений птах лежав на землі та не міг злетіти через пошкоджене крило.

17 квітня парламент Молдови проголосував за призначення чергових виборів до законодавчого органу на 28 вересня.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Під час своєї першої пресконференції на посаді міністра охорони здоров’я США, Роберт Кеннеді-молодший назвав аутизм “епідемією” та зробив низку суперечливих заяв, котрі викликали обурення серед громадськості та експертів.​