Плем’я «людей-амфібій» пірнає на 70-метрову глибину завдяки «мутованому гену»
Джерело: vt
Плем’я “баджао” у Південно-Східній Азії може пірнати глибше і перебувати під водою значно довше, ніж інші люди, завдяки новому “мутованому гену”, вважають науковці.
“Баджао” проживають на узбережжі Індонезії протягом багатьох років, проводячи значну частину свого життя у воді. Вони відомі своїми надзвичайними здібностями до плавання, котрі дозволяють їм полювати під водою зі списами.
Науковці пояснюють, що океанський спосіб життя змінив їх ДНК, завдяки чому вони можуть надовго затримувати дихання під водою. Представники племені можуть пірнати на глибину до 70 метрів, використовуючи лише набір гир і пару дерев’яних окулярів.
Доктор Мелісса Ілардо з Кембриджського університету зауважила: “Вони пірнають по вісім годин на день, проводячи під водою близько 60% свого часу”.
Досягнути такого результату їм допомагають не лише навички плавання, але й унікальна генетична мутація – “ген морських кочівників”.
Представники племені також мають незвично великі селезінки. Орган відіграє важливу роль, оскільки у ньому зберігається збагачена киснем кров, що уможливлює тривалі періоди без дихання й дозволяючи “баджао” мати генетичну перевагу під час плавання під водою.
Інформації про людську селезінку з погляду фізіології та генетики небагато, однак, ми знаємо, що тюлені, котрі здійснюють глибоководне занурення, як і тюлень Ведделла, мають непропорційно великі селезінки, – зазначила доктор Ілардо.
Науковці припускають, що у процесі адаптації підвищується рівень гормонів щитовидної залози, що, своєю чергою, збільшує розмір селезінки. Раніше досліди на мишах підтвердили, що гормони щитовидної залози та розмір селезінки пов’язані.
Станом на сьогодні досі не підтверджено, скільки точно часу представники племені можуть залишатися під водою. Однак, дехто стверджує, що “баджао” можуть перебувати під водою до 13 хвилин.
- Народ марубо, що мешкає в лісах Амазонки вздовж бразильської річки Ітуї, отримав доступ до супутникового інтернету Starlink Ілона Маска.
- Піраміди в Єгипті переважно зосереджені вздовж вузької смуги у пустелі, однак, досі не надано переконливого пояснення, чому зведені саме в цьому місці. Наразі вчені наблизилися до пояснення, віднайшовши зниклий нині рукав річки Ніл.
- На будівельному майданчику нового аеропорту в Мексиці виявлено яйце стародавнього фламінго віком від 8000 до 12 000 років.
- В Італії, у печері Баттіфратта знайшли глиняну жіночу фігурку, вік якої оцінили у понад 7 тисяч років. Дслідники з Римського університету ла Сап’єнца припустили, що її використовували для ритуалів.
Укрпошта презентувала нову мару – передостанню офіційну у 2024 році – з зображенням українського боксера Олександра Усика.
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.
Конгрес США закликає американських розвідників оцінити ризики, якщо Штати припинять надавати допомогу Україні, а Росія виграє війну.
РФ на тлі невизначеності у Сирії після повалення режиму Асада виводить свої кораблі з військово-морської бази Тартус.
У Запоріжжі вкотре зросла кількість жертв ракетного удару Росії по місту вдень 10 грудня.