Слони для спілкування одне з одним використовують імена — дослідження
Джерело: The Guardian
Нові дослідження свідчать, що слони мають здатність використовувати індивідуальні імена для спілкування одне з одним. Це робить їх одними з перших нелюдських створінь, які винаходять імена для своїх родичів.
Відкриття зробила міжнародна команда дослідників, яка опублікувала його в журналі Nature Ecology & Evolution. Вчені використали алгоритм штучного інтелекту для аналізу звуків двох диких стад африканських саванних слонів у Кенії.
Виявилося, що слони використовують певні звуки для звертання до конкретних тварин. Також вони розпізнають і реагують на виклики, адресовані їм, ігноруючи ті, що призначені іншим.
За словами провідного автора дослідження Майкла Пардо, слони можуть визначити, чи було звернення призначене для них, просто почувши його.
Команда дослідників проаналізувала звуки слонів, записані в кенійському національному заповіднику Самбуру та національному парку Амбоселі з 1986 по 2022 рік. Використовуючи алгоритм машинного навчання, вони ідентифікували 469 різних звуків.
Слони видають широкий спектр звуків: від гучного сурміння до тихого гуркоту, непомітного для людського вуха. Імена найчастіше використовувалися на великій відстані та дорослими, коли вони зверталися до молодих слонів. Це свідчить про те, що для вивчення цього явища можуть знадобитися роки.
Дослідження засвідчило, що найпоширенішим звуком був гармонійно насичений низькочастотний. Коли дослідники відтворили запис слону, в якому його друг чи член сім’ї вигукував його ім’я, тварина реагувала позитивно та енергійно. Однак слон виявляв набагато менший інтерес до звуків, адресованих іншим.
Це свідчить про те, що слони та люди, як відомо нині, є єдиними савцями, які винаходять довільні імена для інших, а не просто копіюють звуки одержувача. За словами старшого автора дослідження Джорджа Віттемєра, надані докази вказують на те, що слони мають здатність до абстрактного мислення.
Дослідники закликали до додаткових досліджень еволюційного походження цього таланту називати імена. До того ж, предки слонів відокремилися від приматів і китоподібних приблизно 90 мільйонів років тому.
Попри значні відмінності, люди та слони мають багато спільного. Наприклад, розширені родини з насиченим соціальним життям та високорозвинений мозок, зазначив генеральний директор Save the Elephants Френк Поуп. Він наголосив, що відкриття того, що слони використовують імена одне для одного, ймовірно, лише початок майбутніх одкровень.
- Науковці припускають, що людська шкіра може поглинати вогнестійкі домішки з мікропластику, що може призвести до їхнього потрапляння у кровотік. Для дослідження використовувалися 3D-моделі шкіри, аналогічні людській, з метою вивчення проникності антипіренів — речовин, які роблять пластик стійкішим до високих температур.
- Результати нового дослідження свідчать, що вагітність може прискорити процес старіння жінки.
- Дослідження свідчать, що жінки роблять менше помилок і мають кращу розумову спритність під час менструації, попри те, що вони можуть почуватися гірше в цей час.
Народний депутат Юрій Бойко обурився, що в Україні “зносять пам’ятники, забороняють говорити російською і ходити до церкви”, просуваючи прокремлівські наративи.
15 грудня президент Володимир Зеленський поінформував, що протягом тижня російські війська застосували проти території України понад 600 КАБів, більш як 500 дронів та 100 ракет.
Попри відведення військ з півночі Сирії після падіння режиму Башара Асада, Росія поки не поспішає залишати авіабазу Хмеймім у Латакії та військово-морську базу в Тартусі, повідомили агентству Reuters чотири сирійські посадовці.
15 грудня, під час першого візиту на французький острів Корсика, Папа Римський Франциск згадав російський народ у полуденній молитві про мир у кафедральному соборі міста Аяччо.
Мешканець Каліфорнії випадково став власником унікальних касет із невиданими піснями американського співака Майкла Джексона 1989–1991 років.