Мер-колаборант Куп’янська помер у лікарні після замаху

Джерело: Андрій Юсов у коментарі “Суспільному”

Ексмер Купʼянська Геннадій Мацегора, якого звинувачують у держзраді, помер у лікарні після замаху.

Спочатку інформацію про смерть ексмера Куп’янська Мацегори поширили у соцмережі. Згодом представник Головного управління розвідки Андрій Юсов підтвердив її.

Своєю чергою, у Харківській облпрокуратурі повідомили, що судовий процес щодо держзради колишнього мера Куп’янська триватиме, допоки офіційно не встановлять його смерть.

Речник обласної прокуратури Дмитро Чубенко пояснив, що має бути українське свідоцтво про смерть, оформлене відповідно його родичами або вповноваженими особами.

Факт того, що десь будуть класти труну у землю, не свідчить жодним чином про смерть особи, – сказав Чубенко.

Наразі ж жодних підстав для закриття справи про держзраду немає, зазначив речник прокуратури.

Під час окупації Мацегора добровільно почав співпрацю з ворогом і обійняв посаду міського голови Купʼянська Харківської області. За даними ГУР, в червні 2022 року Мацегора підписав так званий протокол про створення окупаційної Харківської адміністрації і публічно про це оголосив.

Після звільнення Купʼянська колаборант разом з окупантами втік до Бєлгородської області, де мав посилену охорону. Однак після замаху Мацегора перебував у лікарні у критичному стані.

6 липня президент Володимир Зеленський поінформував, що лише за цей тиждень російські війська скинули на територію України понад 600 керованих авіаційних бомб. 

Напередодні другого туру парламентських виборів у Франції 7 липня рейтинг ультраправої партії “Національне об’єднання” на чолі з Марі Ле Пен знижується.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. За добу відбулося 123 бойових зіткнення. Станом на сьогодні найгарячішою залишалася ситуація на Покровському напрямку, також війська РФ активізувалися на Лиманському і Курахівському напрямках.

Станом на 6 липня Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, ліквідовуючи особовий склад армії РФ та знищуючи техніку противника.

Активізація бойових зіткнень у кінці червня пов’язана з початком боїв за Торецьк та Нью-Йорк.