Глава Пентагону підбив підсумки зустрічі «Рамштайн»: «перевернемо небо й землю для України»
Джерело: пресслужба Міністерства оборони США
13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.
Під час зустрічі сторони детально обговорили планування оборонних потреб України, приділивши особливу увагу процесу мобілізації та оснащенню бойових бригад.
Я пишаюся тим, що з лютого 2022 року ця Контактна група виділила Україні понад 98 мільярдів доларів безпекової допомоги. І ця коаліція продовжує знаходити інноваційні та стійкі способи швидкого залучення критично важливих можливостей для задоволення найнагальніших потреб України, — зауважив Остін.
Глава Пентагону окремо виділив кількох союзників. Зокрема він подякував Швеції за найбільший пакет військової допомоги у близько 1,23 мільярда доларів.
Окрім того, Остін висловив вдячність Бельгії за зобов’язання постачити Україні 30 винищувачів F-16 до 2028 року, а також додатково надати 1 мільярд доларів військової допомоги цього року.
Також відзначив Іспанію за нещодавню обіцянку збільшити кількість ракет для систем ППО.
Вже на пресконференції після зустрічі, глава Пентагону повідомив, що Контактна група безпосередньо заслухала про ситуацію на полі бою від міністра Умєрова та його делегації. Збройні сили України утримують рубіж під Харковом, продовжуючи завдавати значних збитків кремлівським окупантам.
Він акцентував, що нині (після погодження законопроєкту про військову допомогу) оновлена допомога США надходить до України “постійними темпами”. Тоді як минулого тижня президент Байден оголосив про новий пакет безпекової допомоги на 225 мільйонів доларів, який містить більше засобів протиповітряної оборони, бронетехніки, протитанкової зброї, артилерійських систем і боєприпасів.
Остін наголосив, що члени Контактної групи продовжують посилюватись і надавати Україну те, що “їй потрібно і коли це потрібно”. Протиповітряна оборона залишається пріоритетом України.
Міністр виокремив Нідерланди, котрі ведуть “розумну ініціативу зі збирання та доставки системи ППО Patriot”. Уряд Нідерландів зобов’язався надати багато основних компонентів і частин із власних запасів і закликав інших друзів України допомогти з рештою.
А тим часом Швеція нещодавно оголосила про свій найбільший військовий пакет для України, який містить артилерійські снаряди калібру 155, ракети AMRAAM і бронетехніку. Швеція також надає літаки раннього повітряного попередження та управління, які допомагатимуть Україні у боротьбі з повітряними та морськими цілями.
Тоді як Італія оголосила про передачу Україні вже другої системи ППО SAMP/T.
Союзники також зобов’язуються надати пакети довгострокової військової допомоги.
Глава Пентагону також відзначив Коаліцію дронів, очолювану Латвією та Великою Британією, котра планує розширити можливості України, і це особливо важливо, оскільки Путін покладається на іранські БпЛА. Остін додав, що це лише одна з восьми коаліцій можливостей, які виконують “видатну роботу”.
Ми розуміємо ставки, і результат війни в Україні визначить траєкторію глобальної безпеки на десятиліття вперед, і ця Контактна група продовжуватиме захищати суверенітет України та всю нашу безпеку. Тож ми й надалі протистоятимемо агресії та звірствам Путіна. Ми продовжуватимемо знаходити нові варіанти, щоб посилити протиповітряну оборону України і ми перевертатимемо небо та землю, щоб надати Україні те, що їй потрібно, щоб жити у свободі, — резюмував міністр оборони США.
Довідка. Зустрічі у форматі “Рамштайн” (Ukraine Defense Contact Group) — дипломатичні зустрічі міністрів оборони кількох десятків країн світу, що відбуваються з метою синхронізації та прискорення надання зброї Україні для протистояння російському повномасштабному вторгненню та обговорення питань підтримки України після закінчення війни.
- 13 червня представили нового члена Контактної групи з питань оборони України “Рамштайн”, сказав міністр оборони США Ллойд Остін.
- 13 червня лідери найбільших демократій G7 погодили угоду про надання Україні кредиту на суму 50 мільярдів доларів з використанням відсотків від російських активів, заморожених після повномасштабного вторгнення Москви.
- 13 червня президент США Джо Байден і Президент України Володимир Зеленський підписали 10-річну двосторонню угоду про гарантії, спрямовану на зміцнення оборони України від російських загарбників.
- На полях саміту G7, Україна та Японія підписали десятирічну угоду про гарантії безпеки.
Джерело: BBC Велика Британія та Франція зроблять усе необхідне для України та досягнення тривалого миру,…
У Державній прикордонній службі повідомляють, що на гірських ділянках кордону з Румунією вже 50-60 см снігового покриву.
Путін заявив, що Росія запустила нову балістичну ракету по Україні, тим самим загостривши напружені відносини із західними країнами.
Сухопутна частина ворожого угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580 тисяч російських військових.
Швеція профінансує виробництво українських далекобійних дронів за “данською моделлю”. Міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що країна незабаром виділить “значні кошти” для серійного виготовлення українських далекобійних ракет та безпілотників.