Комюніке саміту у Швейцарії про Україну повторює попередні резолюції Генасамблеї ООН — «ЄС»

Джерело: Ірина Геращенко у Telegram

Співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко заявила, що комюніке Глобального саміту миру у Швейцарії повторює попередні резолюції Генасамблеї ООН. Проте воно має “мʼякші формулювання”.

За її словами, там немає “вимоги деокупації всіх українських територій і виводу російських військ”.

“Ще раз повторю свої відчуття. Головна мета саміту — підготовка до переговорів з Росією, хоч незрозуміло коли і за яких умов і, ключове, на яких умовах вони відбудуться. Очевидно, що попри правильні заклики до звільнення всіх полонених і передачу Запорізької АЕС під контроль України, на нинішньому етапі Москва на це не піде. Швейцарський саміт — це скорше про кількість, а не конкретику. Але всі кроки і зусилля для тиску на Росію важливі”, — написала вона.

Якою була резолюція ООН щодо української формули миру

“Букви” нагадують, що 23 лютого 2023 року понад 140 країн на Генасамблеї ООН підтримали українську формулу миру. Резолюція складалася з 11 пунктів та закликала держави-члени і міжнародні організації “подвоїти підтримку дипломатичних зусиль”, спрямованих на це.

Читайте також: Зеленський підбив підсумки швейцарського Саміту миру — його заяви

У документі визнали Україну в межах 1991 року і повторили вимогу до РФ “негайно, повністю і беззастережно” вивести свої війська, припинивши бойові дії. 

Також у документі закликали до повного обміну військовими полоненими, визволення всіх осіб, які утримуються незаконно, та повернення всіх примусово переміщених і депортованих цивільних осіб, серед них дітей.

Ще Генасамблея включила пункт про негайне припинення атак на критично важливу інфраструктуру України та цивільних об’єктів (житлові будинки, лікарні, школи тощо).

Наголошувалося на необхідності забезпечити відповідальність за найтяжчі злочини, скоєні в Україні, згідно з міжнародним правом. Для цього необхідно провести незалежні, справедливі і належні розслідування і судове переслідування на національному чи міжнародному рівні.

Президент Володимир Зеленський привітав Військово-морські сили із професійним святом.

Триває 1229-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили мільйон осіб.

Сьогодні, 6 липня, українці відзначають День військово-морських сил Збройних Сил.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.

Консервативне видання New York Post опублікувало редакційну статтю, в якій закликає президента США Дональда Трампа відновити постачання озброєння Україні для боротьби з російською агресією.