У Словенії підозрюють, що Росія засилає до їхньої країни шпигунів під прикриттям студентів
Джерело: The Wall Street Journal
Уряд Словенії висловив підозру, що Росія під прикриттям масового припливу дорослих студентів засилає до країни шпигунів. Зростання до незвичайної кількості студентів з РФ збіглося з початком повномасштабної війни в України та масовою висилкою з Європи дипломатичних співробітників, яких підозрювали у шпигунстві.
У Словенії вважають, що відтоді Росія зіткнулася з тим, що не може залучати колишні канали відправки шпигунів до Європи. Відтак для компенсації їхньої кількості стали засилати “студентів”, яким вже по 40-50 років.
Через поширення проросійської пропаганди у березні з країни вислали щонайменше вісім студентів з РФ.
Наприклад, наприкінці 2022 року в місті Любляна затримали офіцерів Служби зовнішньої розвідки РФ Артема та Анну Дульцевих. Обидвоє, за легендою, представлялися громадянами Аргентини. Пара легалізувалася в країні ще задовго до вторгнення РФ, але словенські спецслужби викриттям зайнялися вже під час війни в Україні.
Подружжя шпигувало за діяльністю Агентства ЄС зі співробітництва органів регулювання енергетики. Це призвело до їхнього затримання. Їм загрожує до восьми років позбавлення волі, а в колонії вони вже провели 18 місяців.
Водночас російських агентів можуть обміняти. Цим питанням стурбований колишній секретар Радбезу РФ Микола Патрушев.
- За даними ЗМІ, Європою розповсюджуються російські диверсії, шпигунство та залякування.
- Викрито подружжя російських шпигунів, які керували готелем на грецькому узбережжі й причетні до смертоносних нападів на кілька складів боєприпасів у Чехії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.