Вірменія закупить у Франції САУ Caesar

Джерело: Себастьян Лекорню/X

Вірменія підписала контракт на закупівлю французьких самохідних артилерійських установок Caesar, повідомив глава Міноборони Франції Себастьян Лекорню.

Франція продовжує зміцнювати оборонні відносини з Вірменією. Лекорню поінформував про “теплий і продуктивний діалог” під час зустрічі з міністром оборони Вірменії Суреном Папікяном.

З підписанням контракту на придбання гармат Caesar ознаменувало досягнення нової важливої віхи, – зазначив французький міністр.

Зауважимо, 12 червня прем’єр-міністр Нікол Пашинян натякнув на вихід з країни ОДКБ під час серії запитань у парламенті.

Раніше Пашинян наголосив, що членство Вірменії в ОДКБ зараз практично заморожено. Він пояснив, що Єреван не має постійного представника в ОДКБ і не бере участі в заходах вже тривалий час.

Влада Вірменії регулярно критикувала Росію та ОДКБ за бездіяльність та відсутність реакції на прохання Єревана про допомогу. Зокрема 3 вересня Пашинян в інтерв’ю La Repubblica заявив про дистанціювання РФ від Південного Кавказу.

У вересні президент Вірменії Ваагн Хачатурян ухвалив рішення відкликати Віктора Біягова з посади постійного та повноважного представника країни в Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) на чолі з РФ.

Ще у жовтні прем’єр-міністр Нікол Пашинян заявив, що Вірменія диверсифікує партнерство у сфері безпеки, а 23 жовтня країна підписала угоду про військову співпрацю з Францією.

Вже 14 листопада прем’єр-міністр Нікол Пашинян провів телефонну розмову з самопроголошеним президентом РБ Олександром Лукашенком, під час якої повідомив, що його країна не буде присутня на зібранні ОДКБ.

Наприкінці 2022 року Пашинян відмовився підписувати спільну декларацію Ради колективної безпеки ОДКБ через відсутність політичної оцінки “агресії Азербайджану” проти Вірменії. Пізніше Пашинян повідомив, що Вірменія може вийти з ОДКБ.

Щобільше, у 2023 році Вірменія не брала участі у заходах ОДКБ, зокрема, у двох навчаннях та саміті у РБ. Тоді у Кремлі висловлювали “розчарування” стосовно цього.

У березні 2024 року Пашинян поінформував, що Вірменія вийде з Організації Договору про колективну безпеку на чолі з РФ, якщо та не виконає своїх зобов’язань перед Єреваном та не визначить свою зону відповідальності у країні.

Вже у травні речниця Міністерства закордонних справ республіки Ані Бадалян повідомила, що Вірменія не виділятиме кошти на фінансування діяльності Організації Договору про колективну безпеку на чолі з РФ.

У Франції розглядають можливість розробки балістичної ракети наземного базування з радіусом дії до 1000 кілометрів. Це питання обговорюється між командуванням Збройних сил Франції та Генеральним директоратом з озброєння.

На світових ринках ціни на каву стрімко зростають через побоювання щодо глобальних постачань. У Нью-Йорку ф’ючерси на арабіку досягли найвищого рівня з 1977 року, підскочивши на 3,9%. Загалом цього року ціна на цей сорт зросла на майже 70%.

Під час рейсу авіакомпанії Swiss Air із Цюріха до Брюсселя одному з пасажирів стало зле — тоді екіпаж звернувся за допомогою до людей із медичними знаннями на борту. На заклик відгукнулася голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, котра і надала першу допомогу ще до посадки літака.

Президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні повідомив, що у четвер, 28 листопада підпише закон про державний бюджет на 2025 рік.

Вперше за чотири роки протурецькі повстанці розпочали наступальну операцію проти сил Башара Асада в Сирії.