США та Велика Британія сперечаються щодо членства України у НАТО – The Telegraph

Джерело: The Telegraph

За даними ЗМІ, США занепокоєні тим, що деякі члени НАТО готові пообіцяти Україні нові гарантії членства в Альянсі. Це викликало суперечки між США та Великою Британією.

Зазначається, що Велика Британія підтримала ініціативу деяких членів НАТО, які пропонують назвати шлях України до НАТО “незворотнім” під час спільної заяви на майбутньому саміті НАТО у липні.

Водночас США не підтримують таке формулювання і закликають трохи змінити його та не давати Україні ніяких конкретних термінів приєднання до Альянсу. Офіційні особи США стурбовані також тим, що опис шляху приєднання до НАТО як “незворотнього” буде неприйнятним для деяких членів Альянсу.

Велика Британія, своєю чергою, стала на сторону країн, які підтримують приєднання України до НАТО.

Деякі члени НАТО також виступають за “прискорений” вступ України до Альянсу вже на цьогорічному саміті. Це дало б Україні сподівання, що вона може отримати захист завдяки положенню НАТО про колективну оборону.

Однак деякі інші члени стверджують, що Україна ще має виконати критерії вступу шляхом реформування свого уряду.

Дехто вважає, що встановлення крайнього терміну вступу України до Альянсу ризикує втягнути весь блок у війну з Росією, якщо до цієї дати російсько-українська війна не припиниться, адже відповідно до умов Північноатлантичного договору, напад на одну державу-члена вважається нападом на всіх.

Зеленський неодноразово просив визначити чіткий графік приєднання України до блоку, стверджуючи, що її членство стримає Росію на східному фланзі країни, де триває війна. На минулорічному саміті він назвав “безпрецедентною та абсурдною” туманну пропозицію про членство за “дотримання умов”.

Нове опитування показало, що Александрія Окасіо-Кортес має більшу підтримку серед демократів у Нью-Йорку, ніж багаторічний сенатор Чак Шумер.

Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 14 цивільних, серед них 6 дітей

Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.

Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.