США та Велика Британія сперечаються щодо членства України у НАТО – The Telegraph

Джерело: The Telegraph

За даними ЗМІ, США занепокоєні тим, що деякі члени НАТО готові пообіцяти Україні нові гарантії членства в Альянсі. Це викликало суперечки між США та Великою Британією.

Зазначається, що Велика Британія підтримала ініціативу деяких членів НАТО, які пропонують назвати шлях України до НАТО “незворотнім” під час спільної заяви на майбутньому саміті НАТО у липні.

Водночас США не підтримують таке формулювання і закликають трохи змінити його та не давати Україні ніяких конкретних термінів приєднання до Альянсу. Офіційні особи США стурбовані також тим, що опис шляху приєднання до НАТО як “незворотнього” буде неприйнятним для деяких членів Альянсу.

Велика Британія, своєю чергою, стала на сторону країн, які підтримують приєднання України до НАТО.

Деякі члени НАТО також виступають за “прискорений” вступ України до Альянсу вже на цьогорічному саміті. Це дало б Україні сподівання, що вона може отримати захист завдяки положенню НАТО про колективну оборону.

Однак деякі інші члени стверджують, що Україна ще має виконати критерії вступу шляхом реформування свого уряду.

Дехто вважає, що встановлення крайнього терміну вступу України до Альянсу ризикує втягнути весь блок у війну з Росією, якщо до цієї дати російсько-українська війна не припиниться, адже відповідно до умов Північноатлантичного договору, напад на одну державу-члена вважається нападом на всіх.

Зеленський неодноразово просив визначити чіткий графік приєднання України до блоку, стверджуючи, що її членство стримає Росію на східному фланзі країни, де триває війна. На минулорічному саміті він назвав “безпрецедентною та абсурдною” туманну пропозицію про членство за “дотримання умов”.

Польща сподівається залучити прикордонників і поліцію з Фінляндії, Німеччини та Греції для допомоги у патрулюванні кордону з Білоруссю, заявив 4 липня високопосадовець на тлі зростаючого занепокоєння щодо міграційного тиску.

Прем’єр-міністр Угорщини прагне стати посередником у мирних переговорах після того, як виступив проти підтримки Заходом України під час повномасштабного вторгнення Росії.

4 липня Міністерство оборони США оголосило, що вперше розгорне 48 винищувачів-невидимок F-35A на авіабазі Місава в північно-східній префектурі Японії Аоморі, плануючи зміцнити регіональне стримування зі своїм ключовим союзником.

Більш як третина громадян РФ виправдовує гіпотетичне застосування ядерної зброї у війні проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. З початку доби відбулося 130 бойових зіткнень.