Міграція стане ключовим пунктом під час головування Угорщини в ЄС

Джерело: Віктор Орбан в інтерв’ю Morgenpost

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан високо оцінив плани канцлера Олафа Шольца дослідити питання надання притулку у країнах за межами ЄС. Орбан зазначив, що вітає позицію Шольца у пошуку виходу з міграційної кризи.

Своєю чергою, Угорщина вже створила за межами країни центри з так званими “зовнішніми гарячими точками”, в яких розглядаються заяви про надання притулку.

Якщо мігранти хочуть приїхати до Угорщини, вони повинні спочатку звернутися до посольства Угорщини, наприклад, у столиці Сербії. Там вивчатимуться всі документи. Тільки якщо угорська влада дасть зелене світло, мігранти зможуть в’їхати , інакше ні, — пояснив Орбан.

Глава угорського уряду переконаний, що проблема міграції має бути вирішена.

Прем’єр-міністр Угорщини підкреслив, що головування Угорщини в Раді ЄС у другій половині 2024 року буде спрямоване на розв’язання проблеми міграції. У 2015 році він уже попереджав, що інші країни ЄС йдуть на “величезний ризик”, відкриваючи свої кордони для нелегальної міграції.

Через дев’ять років виявилося, що мої застереження були слушними.

Читайте також: В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів

Зауважимо, за перші п’ять місяців 2024 року федеральна поліція Німеччини зафіксувала 2215 мігрантів, які незаконно перетнули кордон, використовуючи так званий “білоруський маршрут”.

Тоді як за попередніми даними уряду, кількість мігрантів, які нелегально прибули до Великої Британії на невеликих човнах у 2023 році, становила 29 437 осіб, що приблизно на 36% менше проти показника за 2022 рік.

Раніше чиста міграція до Великої Британії зросла до рекордного рівня в 504 тисячі осіб за рік до червня 2022 року, що було зумовлено збільшенням кількості громадян країн, котрі не входять до Європейського Союзу.

За останні п’ять місяців рейтинги влади впали. Під час опитування Центру Разумкова, проведеного 6-12 червня, майже половина (47,4%) респондентів вказали, що події в Україні йдуть у неправильному напрямку, тоді як меншість (32,9) вважає, що все йде за планом.

Надвечір 30 червня російські війська завдали удару по центру Харкова. Внаслідок влучання у цивільне підприємство повідомляють про загиблого, також постраждало восьмеро осіб, серед яких немовля. 

Федеральний уряд пропонує винагороду в розмірі 10 мільйонів доларів за допомогу в пошуку Аміна Тимовича Стігала. 22-річного хлопця звинувачують у зламі “Дії”.

Кожній квартирі в Україні необхідно закупити енергообладнання на $3-4 тисячі, оскільки десятиліттями тарифи на електроенергію були заниженими. Тепер же ці кошти треба витратити на нову систему енергопостачання для стабільного постачання електроенергії.

У неділю, 30 червня, в соцмережах з’явилася інформація про вибух морської міни на пляжі в Одесі. На опублікованому відео видно, що вибух стався за кілька метрів від людей, які плавали в морі.