Захист продовжено ще на рік: Рада ЄС прийняла рішення щодо українських біженців

Джерело: пресслужба Ради ЄС

Сьогодні Рада ЄС продовжила тимчасовий захист для понад 4 мільйонів українських біженців до 4 березня 2026 року.

“День за днем ​​Росія тероризує український народ своєю бомбардувальною війною. Це небезпечні обставини. Ті, хто втік від російської агресії, можуть і надалі розраховувати на нашу солідарність”, – заявила Ніколь де Мур, державна секретарка Бельгії з питань притулку та міграції.

Механізм захисту був запущений 4 березня 2022 року, через кілька днів після початку широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну, і спочатку мав діяти до 4 березня 2025 року. Сьогодні термін продовжено ще на один рік.

Тимчасовий захист забезпечує негайний і колективний захист великій групі переміщених осіб, які прибувають до ЄС і не можуть повернутися до своєї країни походження. Система зменшує тиск на національні системи надання притулку, оскільки не потрібно розглядати заяви окремо.

Особи, які користуються тимчасовим захистом, мають однакові права в усьому ЄС, зокрема на місце проживання, доступ до ринку праці та житла, медичну та соціальну допомогу, а також доступ до освіти для дітей.

Міністерство із прав людини та справ споживачів Іспанії наклало штраф 107,8 млн євро на лоукостер Ryanair за зловживання.

Станом на 16:00 п’ятниці, 22 листопада, ворог 118 разів атакував позиції Сил оборони. Найбільша активність окупантів спостерігається на Покровському, Курахівському та Времівському напрямках. Наші захисники зупиняють ворога, тримають рубежі та руйнують плани росіян.

Міністерство оборони кодифікувало та допустило до використання у Силах оборони всюдихід-амфібію Argo Aurora. 

У високогір’ї Карпат снігові замети досягають метра, а температура опустилася до -11 °С.

Розробники української відеогри “S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля” повідомили про продаж мільйона примірників. Гра вийшла 2 дні тому, 20 листопада.