Захист продовжено ще на рік: Рада ЄС прийняла рішення щодо українських біженців
Джерело: пресслужба Ради ЄС
Сьогодні Рада ЄС продовжила тимчасовий захист для понад 4 мільйонів українських біженців до 4 березня 2026 року.
“День за днем Росія тероризує український народ своєю бомбардувальною війною. Це небезпечні обставини. Ті, хто втік від російської агресії, можуть і надалі розраховувати на нашу солідарність”, – заявила Ніколь де Мур, державна секретарка Бельгії з питань притулку та міграції.
Механізм захисту був запущений 4 березня 2022 року, через кілька днів після початку широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну, і спочатку мав діяти до 4 березня 2025 року. Сьогодні термін продовжено ще на один рік.
Тимчасовий захист забезпечує негайний і колективний захист великій групі переміщених осіб, які прибувають до ЄС і не можуть повернутися до своєї країни походження. Система зменшує тиск на національні системи надання притулку, оскільки не потрібно розглядати заяви окремо.
Особи, які користуються тимчасовим захистом, мають однакові права в усьому ЄС, зокрема на місце проживання, доступ до ринку праці та житла, медичну та соціальну допомогу, а також доступ до освіти для дітей.
- ECRI у своєму щорічному звіті заявила, що для підтримки українців докладено “чудові зусилля” і біженці з України отримали краще ставлення, ніж ті, хто переміщений через інші війни та надзвичайні ситуації.
- Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у вівторок, 25 червня, заявила, що Євросоюз офіційно розпочав переговори з Україною та Молдовою про вступ.
- В ЄС офіційно погодили запровадження 14-го пакету санкцій проти Росії. Країни ЄС цього разу зосередилися на санкціях проти російського зрідженого природного газу (LNG).
Американський фінансовий журналіст та автор книг Джеймс Суровецький розповів, як, ймовірно, Білий дім розраховував тарифні ставки для товарів з інших країн.
Уряд Угорщини офіційно повідомив про вихід з Міжнародного кримінального суду (МКС) у день візиту прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, щодо якого видано ордер на арешт.
Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотні авіаційні комплекси українського виробництва “Амага-10”.
Міністерка економіки України Юлія Свириденко пояснила, що означають для української економіки введення 10%-го мита на товари, яке запровадили США.
Телеканал Fox анонсував продовження мультсеріалів “Сімпсони”, “Гріфіни” та “Бургери Боба” ще на чотири сезони, а також повідомив про повернення на екрани “Американського тата”, який також продовжать на стільки ж сезонів.