Україна перемогла в справі проти Росії: рішення суду щодо Криму
Джерело: Радіо Свобода
У Страсбурзі 25 червня Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив остаточне рішення у справі України проти РФ щодо Криму, визнавши численні порушення прав людини Росією на окупованому півострові.
ЄСПЛ встановив, що Росія порушила наступні положення Європейської конвенції з прав людини:
- права на життя;
- заборони нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження;
- права на свободу і недоторканність;
- права на справедливий суд;
- заборона покарання без закону;
- права на повагу до приватного і сімейного життя;
- свободи віросповідання;
- свободи вираження поглядів;
- свободи зібрань;
- заборони дискримінації;
- обмеження використання обмежень прав.
Суд мав належні докази, включаючи звіти міжурядових і неурядових організацій, підкріплені свідченнями та іншими матеріалами. Вони підтверджують, що інциденти були достатньо численними й взаємопов’язаними, щоб визнати їх системними.
“Суд одностайно постановив, що Росія повинна якомога швидше вжити заходів для безпечного повернення відповідних ув’язнених, переведених із Криму до пенітенціарних установ, розташованих на території Російської Федерації”, – йдеться у постанові суду.
Україна подала першу скаргу до ЄСПЛ у цій справі ще 13 березня 2014 року, через три тижні після захоплення Росією півострова. Крім цього, додаткові скарги були подані в серпні 2015 і 2018 років.
Росія також подавала скарги проти України до ЄСПЛ, але ці справи не завершено. У березні 2022 року, невдовзі після повномасштабного вторгнення в Україну, Росію виключили з Ради Європи. 16 вересня вона офіційно припинила бути країною-учасницею Європейської конвенції з прав людини. Російська влада також прийняла закон про ігнорування рішень ЄСПЛ.
- 14-й пакет санкцій Євросоюзу проти Росії націлено на нафтовий “тіньовий флот” Росії. Обмеження охоплять майже 70 осіб.
- Міністерство фінансів США запровадило санкції проти “Московської біржі”, а також десяти російських компаній і банків.
- Росія вживатиме заходів у відповідь, якщо ЄС використовуватиме прибутки від заморожених російських активів для закупівлі зброї для України.
Міністерство внутрішніх справ України та Національний музей Голодомору-геноциду розробили електронну мапу з майже 2050 справами про канібалізм під час Голодомору у 1932-1933 роках.
Президент України Володимир Зеленський підкреслив важливість партнерства з країнами світу під час Саміту “Зерно з…
Митрополит Київський та всієї України Епіфаній у своєму дописі пригадав усі жахи голоду та наголосив,…
Поліція Києва розпочала кримінальне провадження за фактом конфлікту в одному зі столичних готелів – бійка переросла у стрілянину, в результаті якої є загиблі.
Джерело: Українська Греко-Католицька Церква З нагоди 91-х роковин Голодомору в Україні 1932-1933 років на території…