Першу виготовлену в Україні машину для розмінування передали саперам

Джерело: Міністерство економіки України

Сапери отримали першу машину для розмінування MV-10, виготовлену в Україні. Загалом українські спеціалісти можуть збирати до 60 таких машин на рік.

Компанія “А3Tech-Україна” з Хмельниччини отримала сертифікат відповідності для хорватської важкої машини для розмінування MV-10. Військові вже отримали перший екземпляр. Наразі “А3Tech-Україна” має замовлення на виготовлення восьми таких машин.

Компанія виробляє до 40% компонентів MV-10 і планує до кінця року збільшити цей показник до 100%. Крім того, до проєкту з виготовлення цих машин залучено ще два українських підприємства, які виготовляють частини комплектуючих для машин і тралів для їхнього перевезення.

Наразі “A3Tech-Україна” здатна щорічно виробляти до 60 машин MV-10.

Україна налічує 17 таких машин. Їх активно використовують у Миколаївській, Херсонській та Харківській областях.

Станом на кінець травня, MV-10 вже допомогли очистити 850 гектарів землі та ліквідувати понад 4 500 мін, касетних боєприпасів та інших вибухонебезпечних предметів.

Довідка: DOK-ING MV-10 є важкою машиною для розмінування, обладнаною двома робочими комплектами: ланцюговим механізмом та фрезою. Вона здатна витримувати підрив протитанкової міни і призначена для очищення територій від різних типів мін та вибухонебезпечних предметів. MV-10 може очищувати до 3000 м² площі за годину і працювати як на рівнинних поверхнях, так і на схилах.

27 липня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, під час якої зокрема обговорив законопроєкт, котрий гарантує незалежність та ефективність антикорупційних органів.

Міністр економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболев повідомив, що цього року щонайменше шість областей потерпають від наслідків посухи.

27 липня президент Володимир Зеленський підписав закон про реформу Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.