Понад 20 блогерів із країн Заходу причетні до поширення пропаганди РФ – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Щонайменше 24 YouTube-блогери із Канади, Австралії та США після повномасштабного вторгнення РФ в Україну або назавжди переїхали до Росії, або щонайменше подорожували до РФ.

За підрахунками видання, разом облікові записи цих інфлюенсерів в YouTube мають понад два мільйони підписників.

Постійні теми у відео, які вони викладають на платформі, включають екскурсії російськими торговими центрами та супермаркетами, щоб спробувати показати, як нібито мало впливають на РФ західні санкції, а також сюжети, спрямовані проти ЛГБТ.

Як зауважили журналісти, нині немає прямих доказів того, що ці блогери є частиною скоординованої кампанії російського уряду, який часто використовує соціальні мережі для поширення дезінформації. Разом з тим, експерти вважають, що ці інфлюенсери можуть відігравати важливу роль у поширенні політичної пропаганди.

“Росія створює ці наративи у величезних масштабах з метою заповнити інформаційне середовище якомога більшою кількістю різних заяв, сподіваючись, що деякі з цих ідей залишаться в інформаційному полі”, — наголосив старший науковий співробітник та шеф-редактор Енді Карвін із аналітичного центру “Атлантична рада”.

Своєю чергою, в YouTube заявили, що платформа залишається доступною у Росії з початку війни, і що це – “один із небагатьох способів доступу росіян до незалежних новин”. За словами представників компанії, вони не виявили жодних порушень правил спільноти після перегляду облікових записів вказаних блогерів.

В YouTube також зазначили, що швидко реагують, щоб “усунути скоординовану операцію впливу, незалежно від політичних поглядів, які вони підтримують”.

  • Витік внутрішніх документів розкрив діяльність Російського державного фонду правового захисту в ЄС. Як стало відомо, фонд, який за заявами європейських спецслужб і аналітиків, фактично є інструментом впливу Кремля, функціонує в 48 країнах Європи та світу.

У грудні, коли температура зашкалює за мінус, натовпи туристів заповнюють Селище Санта-Клауса — тематичний зимовий парк поблизу Полярного кола. Вони катаються на оленячих упряжках, смакують коктейлі в крижаному барі та навіть зустрічаються зі Святим Миколаєм у Рованіемі, що називає себе “офіційною столицею Санта-Клауса”. 

Європейська комісія висловила критику на адресу телемарафону «Єдині новини», зокрема щодо його фінансування з державного бюджету та об’єктивності. Брюссель у жовтні офіційно озвучив занепокоєння цією ситуацією, що може мати значні наслідки для України.  

20-річна Софі Рейн стала сенсацією після того, як поділилася своїм річним доходом у $43 мільйони, отриманим завдяки публікаціям на платформі OnlyFans. Попри критику, молода модель впевнена, що її діяльність не суперечить християнським цінностям. 

У Великій Британії вперше пацієнтам з апное сну встановили імплант, який за допомогою стимуляції нервів язика допомагає краще дихати під час сну. Пристрій під назвою Genio, розроблений компанією Nyxoah, контролюється через спеціальний додаток.  

Юний індієць Гукеш Доммараджу став наймолодшим в історії абсолютним чемпіоном світу з класичних шахів, здобувши перемогу над Діном Ліженем із рахунком 7,5:6,5 у фіналі, що відбувся в Сінгапурі.