Понад 20 блогерів із країн Заходу причетні до поширення пропаганди РФ – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Щонайменше 24 YouTube-блогери із Канади, Австралії та США після повномасштабного вторгнення РФ в Україну або назавжди переїхали до Росії, або щонайменше подорожували до РФ.

За підрахунками видання, разом облікові записи цих інфлюенсерів в YouTube мають понад два мільйони підписників.

Постійні теми у відео, які вони викладають на платформі, включають екскурсії російськими торговими центрами та супермаркетами, щоб спробувати показати, як нібито мало впливають на РФ західні санкції, а також сюжети, спрямовані проти ЛГБТ.

Як зауважили журналісти, нині немає прямих доказів того, що ці блогери є частиною скоординованої кампанії російського уряду, який часто використовує соціальні мережі для поширення дезінформації. Разом з тим, експерти вважають, що ці інфлюенсери можуть відігравати важливу роль у поширенні політичної пропаганди.

“Росія створює ці наративи у величезних масштабах з метою заповнити інформаційне середовище якомога більшою кількістю різних заяв, сподіваючись, що деякі з цих ідей залишаться в інформаційному полі”, — наголосив старший науковий співробітник та шеф-редактор Енді Карвін із аналітичного центру “Атлантична рада”.

Своєю чергою, в YouTube заявили, що платформа залишається доступною у Росії з початку війни, і що це – “один із небагатьох способів доступу росіян до незалежних новин”. За словами представників компанії, вони не виявили жодних порушень правил спільноти після перегляду облікових записів вказаних блогерів.

В YouTube також зазначили, що швидко реагують, щоб “усунути скоординовану операцію впливу, незалежно від політичних поглядів, які вони підтримують”.

  • Витік внутрішніх документів розкрив діяльність Російського державного фонду правового захисту в ЄС. Як стало відомо, фонд, який за заявами європейських спецслужб і аналітиків, фактично є інструментом впливу Кремля, функціонує в 48 країнах Європи та світу.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.

Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.

Президент Володимир Зеленський привітав Військово-морські сили із професійним святом.