Телескоп James Webb у свою першу річницю сфотографував молекулярну хмару Ро Змієносця

Джерело: NASA.
Космічний телескоп James Webb у першу річницю своєї робити в космосі зробив світлину молекулярної хмари Ро Змієносця, що знаходиться у сузір’ї Змієносця.
“Всього за один рік космічний телескоп James Webb змінив уявлення людства про космос, вдивляючись у хмари пилу, та вперше побачивши світло з далеких куточків Всесвіту. Кожне нове зображення – це нове відкриття, яке дає вченим у всьому світі можливість ставити та відповідати на запитання, про які вони колись навіть не могли мріяти”, – сказав глава NASA Білл Нельсон.
До річниці роботи в космосі телескоп зробив світлину молекулярної хмари Ро Змієносця, що є найближчою до Землі ділянкою зореутворення. Відстань до хмари – 390 світлових років, і телескоп зміг зробити фото у збільшеному вигляді без зірок в проміжному просторі.
Зображення Вебба показує ділянку, що містить приблизно 50 молодих зірок, усі вони подібні за масою до Сонця або ж менші. Найтемніші ділянки є найщільнішими, де товстий пил огортає протозірки, що ще формуються.
Величезні біполярні струмені молекулярного водню, представлені червоним кольором, домінують на зображенні, з’являючись горизонтально у верхній третині та вертикально праворуч. Це відбувається, коли зірка вперше проривається крізь свою натальну оболонку космічного пилу, викидаючи пару протилежних струменів у космос, як новонароджена дитина, яка вперше простягає руки у світ.
На відміну від цього, зірка S1 вирізала сяючу печеру пилу в нижній половині зображення. Це єдина зірка на зображенні, яка значно масивніша за Сонце.
“Зображення Ро Змієносця, зроблене James Webb, дозволяє нам побачити дуже короткий період життєвого циклу зірок з новою ясністю. Наше власне Сонце пережило таку фазу давно, і тепер у нас є технологія, щоб побачити початок історії іншої зірки”, – сказав Клаус Понтоппідан, який працює науковим співробітником проєкту James Webb в Науковому інституті космічного телескопа в Балтіморі (США).
- Космічний телескоп імені Джеймса Вебба (JWST) NASA виявив, що дві нейтронні зірки врізалися одна в одну настільки сильно, що це могло створити золото в космосі.
- Посеред Індійського океану є величезна гравітаційна діра, яка десятиліттями бентежила вчених.
На Закарпатті порушник намагався перетнути кордон зі Словаччиною на моноколесі.
За повідомленням ЗМІ, російський президент Володимир Путін відмовився розглянути мирний план, створений Стівом Віткоффом – спецпосланцем президента США Дональда Трампа – спільно з Україною та Європою.
Дворічна венесуельська дівчинка кілька тижнів перебувала під опікою уряду США після депортації її батьків. Зрештою дитину повернули до Венесуели.
Нове дослідження виявило, що один з інгредієнтів який додають у популярні енергетичні напої збільшує ризик виникнення раку крові.
За даними ООН, минулого тижня індійська влада змусила десятки біженців рохінджа (етнічна група у М’янмі, переважно мусульманського віросповідання) зійти з військового судна в море поблизу М’янми після того, як видала їм рятувальні жилети.