Телескоп James Webb у свою першу річницю сфотографував молекулярну хмару Ро Змієносця

Джерело: NASA.

Космічний телескоп James Webb у першу річницю своєї робити в космосі зробив світлину молекулярної хмари Ро Змієносця, що знаходиться у сузір’ї Змієносця.

“Всього за один рік космічний телескоп James Webb змінив уявлення людства про космос, вдивляючись у хмари пилу, та вперше побачивши світло з далеких куточків Всесвіту. Кожне нове зображення – це нове відкриття, яке дає вченим у всьому світі можливість ставити та відповідати на запитання, про які вони колись навіть не могли мріяти”, – сказав глава NASA Білл Нельсон.

До річниці роботи в космосі телескоп зробив світлину молекулярної хмари Ро Змієносця, що є найближчою до Землі ділянкою зореутворення. Відстань до хмари – 390 світлових років, і телескоп зміг зробити фото у збільшеному вигляді без зірок в проміжному просторі.

Зображення Вебба показує ділянку, що містить приблизно 50 молодих зірок, усі вони подібні за масою до Сонця або ж менші. Найтемніші ділянки є найщільнішими, де товстий пил огортає протозірки, що ще формуються.

Величезні біполярні струмені молекулярного водню, представлені червоним кольором, домінують на зображенні, з’являючись горизонтально у верхній третині та вертикально праворуч. Це відбувається, коли зірка вперше проривається крізь свою натальну оболонку космічного пилу, викидаючи пару протилежних струменів у космос, як новонароджена дитина, яка вперше простягає руки у світ.

На відміну від цього, зірка S1 вирізала сяючу печеру пилу в нижній половині зображення. Це єдина зірка на зображенні, яка значно масивніша за Сонце.

“Зображення Ро Змієносця, зроблене James Webb, дозволяє нам побачити дуже короткий період життєвого циклу зірок з новою ясністю. Наше власне Сонце пережило таку фазу давно, і тепер у нас є технологія, щоб побачити початок історії іншої зірки”, – сказав Клаус Понтоппідан, який працює науковим співробітником проєкту James Webb в Науковому інституті космічного телескопа в Балтіморі (США).

20 травня 2023 року у боях під Бахмутом загинув військовий добровольчого корпусу “Правий сектор” Єгор Муха на псевдо “Green”. Він став на захист країни у 18 років та завжди прагнув брати участь безпосередньо у бойових діях.

20 травня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко передав велику партію необхідної на фронті техніки до підрозділів протиповітряної оборони, радіотехнічної розвідки і тактичної авіації.

Парламент Грузії 14 квітня прийняв законопроєкт під назвою “Про прозорість фінансування зовнішнього впливу”. Цей крок…

Федеральний уряд Австрії на Раді міністрів 21 травня оголосить про виплату допомоги у розмірі п’яти мільйонів євро Фонду підтримки енергетики України.

Надвечір 20 травня на території РФ зафіксували зліт одразу шести російських МіГ-31К, що є носіями ракет “Кинджал”. Наразі Україною шириться повітряна тривога.