Вдвічі потужніша: Росія вперше вдарила по Харкову бомбою ФАБ-500
Джерело: Суспільне Харків
Росіяни вперше застосували по Харкову ФАБ-500 з модулем планерування та корекції, повідомив керівник Харківської облпрокуратури Олександр Фільчаков.
“Вона вдвічі потужніша за КАБ- і ФАБ-250, які використовували раніше, якими щодня бомбардують Харків”, – прокоментував Фільчаков.
За його словами, дві авіабомби були запущені з літака Су-34 з Майського у Бєлгородській області. Від місця запуску до місця влучання відстань становила 65 кілометрів.
Довідка: ФАБ-500 – це 500-кілограмова авіаційна бомба загального призначення з фугасною боєголовкою, розроблена в СРСР. Її, в основному, використовують ВПС Росії, колишніх радянських республік та країн-замовників.
- Російські війська КАБом атакували приватний сектор у місті Дергачі Харківської області.
- Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов зазначив, що російські війська не зупиняються, натомість постійно випробовують модифіковані боєприпаси, використовуючи місто Харків як плацдарм для своїх тренувань.
- Ситуацію на Харківщині повністю стабілізовано, Сили оборони активно вибивають противника з їхніх позицій. Про це розповів командир батальйону ударних БпАК “Ахіллес” Юрій Федоренко.
27 липня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, під час якої зокрема обговорив законопроєкт, котрий гарантує незалежність та ефективність антикорупційних органів.
Міністр економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболев повідомив, що цього року щонайменше шість областей потерпають від наслідків посухи.
27 липня президент Володимир Зеленський підписав закон про реформу Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.