Столтенберг: Гарантії безпеки вже дають «рівноправність» Україні у НАТО
Джерело: SkyNews
Глава НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс підтримуватиме Україну “стільки, скільки буде потрібно”, зауваживши, що тепер наша країна – “рівна” з країнами-членами.
12 липня, виступаючи на брифінгу, він оголосив пакет із трьох частин стосовно “наближення України до НАТО”.
Мультипрограма практичної допомоги, створення нової Ради Україна-НАТО та підтвердження того, що Україна стане членом НАТО… і скасування вимоги щодо Плану дій щодо членства, – наголосив він.
Щодо членства країни, глава НАТО пояснив, що Альянс надішле запрошення приєднатися, “коли будуть виконані умови”.
США та Німеччина проявили найбільшу стриманість відносно прискорення членства. Столтенберг додав, що коли війна закінчиться, “ми повинні забезпечити наявність надійних домовленостей стосовно безпеки України, щоб історія не повторилася”.
Звертаючись до українського президента, він запевнив у подальшій підтримці та висловив сподівання стосовно майбутнього членства України в Альянсі.
Ми сьогодні зустрічаємося як рівні, я з нетерпінням чекаю того дня, коли ми зустрінемося як союзники, – наголосив Генсек.
Зауважимо, 11 липня Генеральний секретар Єнс Столтенберг зазначив, що НАТО надсилає “сильний, об’єднаний і позитивний сигнал” Україні після того, як країни-члени погодилися, що її майбутнє залежить від Північноатлантичного альянсу.
Він підтвердив, що Україна стане членом НАТО в майбутньому, і що процес членства країни перейде з двоетапного на одноетапний.
Лідери країн НАТО ухвалили пакет підтримки України, котрий передбачає:
- скасування вимоги щодо виконання ПДЧ стосовно членства;
- довгострокову програму військової допомоги у $500 мільйонів на рік для модернізації української армії та повного переходу на стандарти НАТО;
- запуск Ради Україна-НАТО. Перше засідання відбудеться 12 липня за участі президента Зеленського, на ньому мають узгодити план вступу України до Альянсу.
Також стало відомо, що Європейська служба зовнішніх дій розробила проєкт плану, який рекомендує блоку взяти на себе повний перелік довготривалих “безпекових зобов’язань перед Україною”.
- Міністр оборони України Олексій Резніков привітав рішення США відправити касетні бомби до Києва, заявивши, що це допоможе деокупувати територію України, але пообіцяв, що боєприпаси не будуть використовуватися в Росії.
- Напередодні саміту НАТО у Вільнюсі, президент Володимир Зеленський заявив, що безпека східного флангу Альянсу залежить від України. З початку повномасштабного нападу РФ, він наполягав на приєднанні до Альянсу, нині додав, що Україна вже “де-факто” є членом НАТО.
- Країни Північноатлантичного альянсу погодили скасування Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) для України як передумови вступу.
- 12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України. У документі наголошується, що лідери підтверджують непохитну відданість стратегічній меті створення вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах її міжнародно визнаних кордонів, здатної захистити себе та стримати майбутню агресію.
Російський військовий Ніколай Карташев, котрий потрапив у полон під Кремінною і нині вже зізнався у воєнних злочинах у Бучі, відкрито заявив про своє бажання повернутися на фронт, щоб “мститися” українцям.
Швеція оголосила про надання найбільшого на сьогодні пакету військової допомоги Україні, загальна вартість котрого становитиме 1,6 млрд доларів. Як повідомив міністр оборони країни Пол Йонсон, у новий пакет увійдуть кошти для посилення протиповітряної оборони, артилерії, супутникового зв’язку та морського потенціалу України.
Шевченківський суд Києва засудив громадянку Росії Ольгу Биковську до п’яти років ув’язнення за заклики до сексуального насильства над українками під час повномасштабного вторгнення РФ.
80-річна Валентина Петрівна зі Слов’янська передала своїх улюбленців – двох кішок і кота – волонтерам UAnimals, котрі евакуювали тварин із зони бойових дій. Разом із пухнастими вихованцями вона залишила детальну записку про кожного: вік, стан здоров’я, щеплення та особливі звички.
Китайські добровольці беруть участь у захисті України, хоча їх значно менше, ніж тих, хто воює на боці Росії. Журналістка Чай Цзін у своєму матеріалі поспілкувалася з громадянами Китаю, котрі воюють по різні боки фронту.