Зеленський обговорив з Рютте майбутню взаємодію з НАТО

Джерело: Володимир Зеленський/Telegram

2 липня президент Володимир Зеленський обговорив з майбутнім генсеком НАТО Марком Рютте взаємодію України з Північноатлантичним альянсом.

Провів телефонну розмову з моїм другом Марком Рютте. Щиро подякував йому за все, що він особисто, його уряд і народ Нідерландів зробили для України. Усю своєчасну та масштабну оборонну, гуманітарну й політичну підтримку, – наголосив глава держави.

Зауважив, що продовжить залишатися на зв’язку вже як із “новим Генеральним секретарем НАТО”.

Зеленський привітав Рютте з призначенням. Сторони обговорили майбутню взаємодію України з Альянсом.

26 червня союзники по НАТО обрали прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте наступним генеральним секретарем НАТО.

Нещодавно Угорщина припинила свій опір кандидатурі Рютте після того, як він надав “письмові гарантії”, що не примушуватиме країну підтримуватиме плани НАТО з допомоги Україні. Згодом нинішній генсек Єнс Столтенберг повідомив, що в альянсі близькі до узгодження кандидатури Рютте на посаду нового глави НАТО.

У січні з’явилося повідомлення про те, що Рютте може стати новим генеральним секретарем НАТО. Країни, які підтримують його кандидатуру, закулісно працювали над тим, щоб рішення про його призначення ухвалили до літа.

Після чого, у березні, глава уряду Естонії Кая Каллас повідомила, що країна готова підтримати прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте на посаду генерального секретаря НАТО. Каллас зауважила, що Естонія готова підтримати як його кандидатуру, так і кандидатуру президента Румунії Клауса Йоганніса.

Попри те, що Нідерланди не досягають мети у 2% витрат на оборону, на думку прем’єр-міністерки, сильна сторона Рютте полягає у здатності “укладати компроміси”.

У квітні стало відомо, що більшість країн підтримують кандидатуру прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте на посаду наступного генсека НАТО. Тож Румунія залишалася останньою з країн НАТО, котра мала оголосити про своє рішення.

20 червня президент Румунії Клаус Йоханніс зняв власну кандидатуру на посаду генерального секретаря НАТО. Тож нині прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте залишається єдиним кандидатом на пост.

Варто додати, що у липні 2023 року прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте запевнив, що співпраця з Україною нарощується в усіх сферах, і в майбутньому наша держава стане членом Північноатлантичного альянсу.

Фото і дані українських дітей, які були викрадені та вивезені до Росії в перші місяці повномасштабного вторгнення РФ в Україну в 2022 році, загарбники розміщують на сайтах із усиновлення.

Атаки ЗС РФ продовжуються після відходу українських військових з мікрорайону “Канал” у Часовому Яру (Донецька область). Спікер Оперативно-стратегічного угрупування військ “Хотиця” Назар Волошин зазначив, що росіяни акцентують більше увагу ближче до Торецька. 

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль має намір привернути увагу до поглиблення військового співробітництва між Північною Кореєю та Росією. Для цього він виступить під час саміту НАТО, який відбудеться у Вашингтоні 10-11 липня.

Спікер оперативно-стратегічного угрупування військ “Хотиця” Назар Волошин заперечив дані Forbes щодо втрати 99 тисяч ЗС РФ у боях за Часів Яр. Він сказав, що за три місяці ворожі втрати складають близько 5 тисяч. 

Співзасновницю та волонтерку Бахмутського товариства захисту тварин, а нині керівницю ГО “Плурітон”, Катерину Арісу не пустили на нічний автобус. Причиною відмови став кімнатний собака, хоча під час придбання квитків не було вказано про заборону їхати з тваринами.