Фонд американського актора Джорджа Клуні подав до суду на російських військових

Джерело: BILD

Фонд американського актора Джорджа Клуні та його дружини Амаль Клуні Clooney Foundation for Justice подав до суду на російських військових.

Як розповіли у виданні, 1 червня до Федеральної прокуратури Австрії було подано позов з вимогою розслідувати злочини сексуального насильства та вбивства, скоєні російськими військами в Україні.

В основі лежать докази проти росіян, які у перші дні повномасштабного російського вторгнення захопили населений пункт на Київщині і зґвалтували там двох українських жінок.

Позов спрямований проти безпосередніх виконавців злочинів, а також семи командирів середньої та старшої ланки, визнаних підозрюваними.

Зазначається, що двох українок нетверезі росіяни у супроводі командира вночі забрали з їхніх домівок, бо “пацани просто хочуть розважитися”. Чоловіка однієї з жінок вони розстріляли, коли той спробував відбити дружину.

Згідно з позовом, після неодноразових зґвалтувань обом жінкам вдалося втекти та повернутися до своїх будинків. За кілька тижнів населений пункт було звільнено українськими військами. Одна з жінок залишилася там, інша виїхала до Австрії.

Австрійська некомерційна організація CEHRI провела докладний юридичний аналіз, який показав, що Австрія має повноваження розслідувати ці злочини як військові та злочини проти людяності і розглядати їх в австрійських судах.

“Злочини були скоєні в рамках широко поширеної та систематичної практики порушень прав людини щодо цивільного населення на територіях, окупованих російськими військами, що було детально задокументовано органами ООН та іншими організаціями”, — йдеться у заяві Фонду CFJ.

У справу включено докладні докази, зібрані під час виїзних розслідувань в Україні, а також комплексний аналіз даних із відкритих джерел, які використовуються для збору інформації про окремих злочинців, командні структури та інші докази.

“Цей випадок є, перш за все, свідченням неймовірної мужності двох українських жінок, які вирішили розповісти про це та добитися справедливості”, — прокоментуала Аня Нейстат, юридична директорка Ініціативи Європейського суду “Docket”.

CEHRI закликає австрійську владу розпочати кримінальні розслідування та видати міжнародні ордери на арешт підозрюваних.

15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.

Президент Польщі Анджей Дуда закликав країни НАТО запросити Україну до членства в Північноатлантичному альянсі.

15 січня в Україну вдалося повернути з російського полону 25 військових та цивільних, зокрема захисників Маріуполя й “Азовсталі”, Харківщини, Донеччини, Запоріжжя та Херсонщини.