Київ відновив дві третини генеруючих потужностей після ворожих обстрілів – КМДА

Джерело: пресслужба КМДА

Станом на 6 липня Київ відновив дві третини власних генеруючих потужностей після російських ракетних обстрілів, повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Столичні енергооб’єкти зазнали більше десятка обстрілів, внаслідок чого виведено з ладу більш ніж половина генеруючих потужностей.

Проведено колосальну роботу і зараз дві третини – відновлено. Важливо те, що застосовуються найсучасніші європейські технології і обладнання. В результаті, енергетичні об’єкти міста, що будувались переважно в радянській період, отримують модернізацію і стають набагато ефективнішими, – зазначив Пантелеєв.

Зауважується, що влада планує децентралізувати систему виробництва електроенергії і тепла, побудувавши ТЕЦ малої і середньої потужності. Крім того, місто розвиває кластер автономності об’єктів в умовах можливої відсутності електроенергії. Як пояснив посадовець, без цього неможлива якісна підготовка до зими.

Усі лікарні міста оснащені генераторами, також понад сто котелень системи централізованого опалення мають генератори, 175 бюветів також можуть бути оперативно підключені до джерел автономного живлення. Зараз збільшуємо кількість мобільних пересувних котелень. Саме в межах Проєкту “Реформування сектора централізованого теплопостачання в Україні” здійснюється встановлення сонячних панелей у медичних закладах Києва, – повідомив заступник голови КМДА.

Також у Києві близько 11 тисяч багатоповерхівок, з яких значна частина має інженерне обладнання, що залежить від електроенергії.

Як повідомив народний депутат Сергій Нагорняк, НЕК “Укренерго” вимірюватиме споживання електроенергії у кожному регіоні, аби зробити відключення світла справедливішими для всіх областей.

Мовиться про те, щоб зрозуміти скільки кожен регіон споживає електроенергії. Це необхідно, щоб зробити погодинні графіки відключень більш справедливими, як для Києва, так і для інших регіонів. Ми бачимо, що сьогодні Київ одне з міст, в якому найбільше вимикають електроенергію, – пояснив Нагорняк.

Раніше заступник міністра енергетики Микола Колісник повідомив, що Україна розглядає, як один із напрямків усунення дефіциту в енергосистемі, переговори з європейськими операторами системи передачі про збільшення потужності для імпорту електроенергії до 2,2 ГВт.

Також у червні Україна імпортувала 858 300 МВт-год електроенергії, що на 91% більше порівняно з попереднім місяцем, згідно з даними моніторингу ExPro Electricity.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.