Порошенко прокоментував результати саміту НАТО у Вільнюсі
Джерело: пресслужба “Європейської Солідарності“.
Лідер партії “ЄС” Петро Порошенко під час виступу з трибуни Верховної Ради закликав уряд сприяти виконанню умов для членства України в Альянсі до Вашингтонського саміту НАТО 2024 року. Він наголосив, що Збройні сили України роблять реальний внесок в євроатлантичну інтеграцію нашої держави.
За його словами, попри очікування, Україна не отримала запрошення до блоку.
Ні парламент, ні президент, ні Офіс і ні уряд не зробили свого внеску. Єдині, хто зробив цей внесок – це Збройні Сили України. Вони воюють краще за будь-яку іншу країну НАТО”, – вважає Порошенко.
Глава партії наголосив, що в протоколі глав G7 йдеться виключно про наміри, а “слово “гарантії” відсутнє”. Тобто, у випадку майбутньої війни гарантовано буде початок консультацій.
Водночас він заявив, що ми маємо дякувати партнерам за зброю, далекобійні ракети, засоби радіоелектронної боротьби та протиповітряної оборони. Оскільки без цієї допомоги було б суттєво важче.
Єдине, що є в документах “Великої сімки”, – це впровадження реформ. Судова реформа, захист демократії, включно з парламентською, повага до прав людини, захист свободи ЗМІ. Це – наша відповідальність”, – додав Петро Порошенко.
В ефірі телеканалу MSNBC він заявив, що гарантії безпеки мають бути обов’язковими й ратифіковані парламентами.
Ми розглядаємо гарантію безпеки від G7 або на основі двосторонніх угод лише як гарантію перед вступом. Це саме те, що нам потрібно разом із майбутнім членством у НАТО, з точною датою, у з чітко визначеними реформами, які необхідно зробити. Саме так, як було, коли ми отримували безвізовий режим з Європейським Союзом. У нас було 144 реформи, які необхідно було зробити, і ми їх виконали”, – нагадав п’ятий президент.
- У вівторок, 11 липня, президент України Володимир Зеленський назвав “абсурдним” небажанням надати країні чіткий графік членства. Висловлювання Зеленського обурило деяких союзників України. Нині НАТО приховує тріщини після того, як Зеленський втратив холоднокровність.
- Очільник Міноборони США Ллойд Остін заявив, що “не сумнівається” у приєднанні України до НАТО після завершення російсько-української війни.
- Колишній глава британського уряду Борис Джонсон, після завершення саміту НАТО у Вільнюсі, звернувся до Сполучених Штатів із застереження щодо “втоми від України”.
- 11 липня країни-члени НАТО узгодили спільне комюніке щодо України на саміті у Вільнюсі. У НАТО запевнили, що запросять Україну до Альянсу, коли країни-члени погодяться, і усі умови будуть виконані.
Журналісти проєкту “Наші гроші” виявили у системі “Прозорро”, що підряд на 4,36 млрд грн припав на будівництво захисту Дніпровської ГЕС. Замовлення отримало ТОВ “БК “Адамант”, що раніше входило в корпорацію “Укрбуд”.
Президент Володимир Зеленський розповів, що обраний 47-м президентом США Дональд Трамп очікує на його візит одразу після інавгурації.
2 січня президент Володимир Зеленський надав посмертно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» сержанту Геннадію Керничному. Оборонець загинув на Харківщині 23 вересня 2024 року.
Президент Володимир Зеленський наголосив, що операція ЗСУ на Курщині є “козирем у всіх переговорах” і мала важливе значення для країн Глобального півдня.
Заступник міністра оборони Сергій Мельник повідомив, що Міністерству оборони вдалося скоротити терміни підготовки пілотів на винищувачах F-16 майже на три місяці.