NYT: Україна досягла «досить дивовижних» успіхів в Криму

Джерело: The New York Times

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

NYT назвав це “новим стратегічним поштовхом”, який має на меті змусити Кремль “зробити важкий вибір” щодо того, де розгорнути засоби протиповітряної оборони для захисту критичної військової інфраструктури.

За останні три місяці комерційні супутникові знімки, вивчені військовими аналітиками, підтвердили пошкодження російських радіолокаційних установок, засобів радіоелектронної боротьби, логістичних маршрутів і аеродромів.

“Безумовно справедливо сказати, що українці досягли досить дивовижних успіхів за останні пару місяців”, — сказав Джастін Бронк, старший науковий співробітник авіації та технологій Королівського інституту об’єднаних служб у Лондоні.

В NYT додали, Крим допомагає підтримувати російську окупацію на півдні України та оснащений ракетними системами наземного базування, які використовуються для атак на українські міста та селища. 

Високопоставлений американський посадовець, який стежить за війною, сказав, що Україна “дуже ефективно” використовує поставлені американські ракети дальнього радіуса дії.

Посадовець, який говорив на умовах анонімності, сказав, що Україна має достатньо ATACMS, щоб підтримувати “кримську кампанію”, додавши, що боєприпаси поповнюються на постійній основі. Не говорячи точних цифр, він сказав, що Сполучені Штати надсилають “десятки” ракет.

Бен Годжес, колишній командувач армії США в Європі, який довгий час виступав за те, щоб надати Україні здатність завдавати ударів на великій відстані, сказав, що його вразила українська методологія націлювання.

“Вони роблять те, що ми робили б. Пошук засобів протиповітряної оборони, щоб закласти основу для того, що буде далі”, — зауважив він.

Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.