Україна готує підписання ще трьох угод щодо гарантій безпеки — Зеленський
Джерело: звернення президента України Володимира Зеленського
Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них.
Останніми днями Україна вже підписала угоди з іншими трьома країнами. Серед них Польща, Люксембург та Румунія.
“І зараз команда працює над новими документами – будуть угоди з Чехією, Словенією та ухвалили рішення після зустрічі з прем’єром Ірландії теж готувати угоду”, – уточнив Зеленський.
Наприклад, угода з Польщею передбачає можливість перехоплення ракет і дронів у повітряному просторі України. Ще йшлося про створення “Українського легіону” для підготовки особового складу Сил безпеки і оборони України на території Польщі. Іншим аспектом угоди є співпраця в оборонній промисловості.
Румунія своєю чергою буде підтримувати Україну, як у 2022-2024 роках, і передасть обіцяну систему протиповітряної оборони Patriot. Ще сусідня країна сприятиме швидкому транзиту техніки до України. Румунія буде допомагати навчати українських пілотів F-16. А також держава має відреагувати протягом 24 годин у разі повторної агресії Росії або ескалації.
Читайте також: Гарантії безпеки: про що саме Україна підписує угоди з союзниками
Люксембург виділив 80 млн євро на оборонну допомогу Україні. Він надаватиме підтримку з такою ж динамікою впродовж усього десятирічного терміну дії угоди. Вона охоплює навчання у кіберсфері, залучення джерел фінансування, сприяння звільненню й поверненню всіх депортованих у РФ тощо. Також Люксембург гарантує підтримку Української формули миру.
Загалом наша держава уклала вже 23 двосторонні безпекові угоди на виконання Спільної декларації G7, яку ухвалили у Вільнюсі 12 липня 2023 року: із Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією, Норвегією, Японією, США, ЄС, Естонією, Литвою, Польщею, Румунією та Люксембургом.
- 13 червня президент США Джо Байден і Президент України Володимир Зеленський підписали 10-річну двосторонню угоду про гарантії, спрямовану на зміцнення оборони України від російських загарбників.
- 27 червня у Брюсселі президент Володимир Зеленський підписав угоди про гарантії безпеки з главою Литви Гітанасом Науседою та прем’єр-міністеркою Естонії Каєю Каллас.
- Україна і Чехія планують укласти безпекову угоду 18 липня, заявив прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.