На тлі замаху на Трампа Business Insider згадало 13 президентів США, яких намагалися вбити

Джерело:  Business Insider

За всю історію США 13 американським президентам вдалося уникнути замахів на життя, проте чотири з 46 очільників країни все ж були вбиті. А 13 липня у Пенсильванії хотіли вбити Дональда Трампа, внаслідок стрілянини він дістав поранення вуха.

Як розповіли у виданні, спершу 2 з 4 вбитих президентів все ж вдалося уникнути попередніх замахів. Серед них Авраам Лінкольн та Джон Кеннеді. Зокрема, 1864 року під час їзди верхи на своєму коні стрілок поцілив у капелюх Лінкольна, промахнувшись на кілька сантиметрів. Проте пізніше 16-й американський президент був застрелений симпатиком Конфедерації Джоном Вілксом Бутом.

Схожа ситуація була з Джоном Кеннеді. 1960 року поштовий службовець на пенсії Річард Пол Павлік помістив у своє авто вибухівку та хотів здійснити наїзд на тодішнього очільника США. Однак, коли чоловік побачив Кеннеді з дружиною та дітьми, він відступив.

“Пізніше Павлік був заарештований і перебував у в’язниці до 1966 року, через три роки після того, як Кеннеді був убитий Лі Гарві Освальдом під час візиту в Даллас, штат Техас”, – йдеться у матеріалі.

Водночас видання розповіло про 13 президентів США, яким вдалось уникнути замахів на життя та залишитись живими.

Ендрю Джексон: пережив спробу вбивства в 1835 році, коли рушниця стрільця дала осічку.

Теодор Рузвельт: у 1912 році вбивця вистрілив йому в груди з револьвера 38-го калібру, утім, завдяки нотаткам та металевому футляру для окулярів у нагрудній кишені президенту вдалося вижити.

Герберт Гувер: у 1928 року під час відвідування Анд аргентинські анархісти намагалися підірвати його поїзд, але потенційного вбивцю схопили до того, як він встиг підкласти бомби на рейки.

Франклін Рузвельт: пережив стрілянину в Маямі в 1933 році.

Гаррі Трумен: президент уникнув двох замахів на своє життя. Вперше – йому поштою надіслали бомби 1947 року. Вдруге – у 1950 році націоналісти Оскар Кольясо та Гриселіо Торресола спробували взяти штурмом будинок Блера, де Трумен жив під час ремонту Білого дому.

Річард Ніксон: 1917 року чоловік націлився на президента, намагаючись викрасти літак, в якому він перебував, та врізатися ним у Білий дім.

Джеральд Форд: також пережив дві спроби вбивства в Каліфорнії у вересні 1975 року. Спершу у зловмисника, який хотів вбити Форда, закінчились патрони. Вдруге – постріл був не точний.

Джиммі Картер: поліція заарештувала чоловіка, який намагався вбити президента 1979 року.

Рональд Рейган: 1981 року він отримав серйозні поранення внаслідок стрілянини Джона Хінклі-молодшого, але лікарі вчасно прооперували Рейгана, врятувавши йому життя.

Білл Клінтон: на нього було вчинено кілька замахів, лише 1994 року їх було три. Його підстерігали на пробіжках, таранили його авто, стріляли та закладали вибухівки на дорогах, де він мав їхати. Усі замахи не увінчались успіхом.

Джордж Буш: 2005 року під час виступу Буша та президента Грузії Михайла Саакашвілі на сцену кинули гранату, але вона не спрацювала.

Барак Обама: коли він ще був кандидатом у президенти у 2008 році, двоє білих расистів на ім’я Пол Шлессельман і Деніел Коварт змовилися його вбити, але поліція розкрила детальну змову та заарештувала нападників задовго до того, як мав відбутися замах.

За два роки органи прокуратури в Росії скасували реабілітацію понад чотирьох тисяч жертв сталінських репресій.

ДСНС спільно з партнерами створили мобільну гру “Рятівничок”, що навчає дітей, віком від 6 до 12 років, важливих правил пожежної безпеки і тим самим розповідає, як діяти під час різних надзвичайних ситуацій, що можуть виникнути у реальному житті.

Журналісти “Схем” оприлюднили супутникові знімки Planet Labs від 18 вересня об 11:30 за київським часом, на яких видно масштабне задимлення на території військової частини №11777. Саме ця частина відповідає за склад Головного ракетно-артилерійського управління міністерства оборони РФ.

Російське військове командування перекинуло кораблі Чорноморського флоту з Новоросійська через загрозу ударів далекобійними ракетами з боку Збройних сил України.

Урожай пшениці у 2024 році склав близько 22 млн тонн. Тоді як внутрішнє споживання становить близько 6 млн тонн.