У деклараціях одеського ексмитника виявили необґрунтованих активів на понад 3,2 млн

Джерело: пресслужба НАЗК

За результатами повної перевірки декларації за 2022 рік Національне агентство з питань запобігання корупції встановило ознаки набуття необґрунтованих активів колишнім начальником відділу митного оформлення Одеської митниці Державної митної служби України на понад 3,2 млн грн.

Під час першого року війни посадовець, його дружина та дочка придбали п’ять транспортних засобів на понад 7 млн грн:

  • MERCEDES-BENZ GLS 400, 2021 р.в;
  • MERCEDES-BENZ S 450, 2020 р.в.;
  • AUDI A5, 2022 р.в.;
  • AUDI A6, 2022 р.в.;
  • AUDI A4, 2022 р.в.

Встановили, що наявні у них грошові заощадження та доходи, отримані на момент здійснення покупок, свідчать про неможливість придбати майно коштом із законних джерел.

Також встановлено, що експосадовець митниці набув право власності на легковий автомобіль MERCEDES-BENZ GLS 400 2021 року випуску за ціною, нижчою за мінімальну ринкову.

Матеріали скеровано до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури для розв’язання питання щодо звернення до суду з позовом про визнання активів екс-посадовця необґрунтованими та стягнення їх в дохід держави.

Нагадаємо, НАЗК за перше півріччя 2024 року завершило 206 перевірок за новим ризик-орієнтованим підходом.  Виявлено недостовірних відомостей на майже 664 млн грн, необґрунтованих активів на  14,4 млн грн та ознак незаконного збагачення на 38,3 млн грн. До компетентних органів направлено 84 обґрунтованих висновки та 4 матеріали – до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Раніше у Сполучених Штатах пояснили, що в Україні можуть зробити більше для боротьби з корупцією у країні. Як зауважив речник Державного департаменту Метью Міллер, влада США давно веде відповідні діалоги з урядом в Україні.

Загалом у США позитивно оцінюють конкретні кроки України в боротьбі з корупцією, та, однак наголошують, що можна зробити більше.

Зауважимо, 5 грудня 2023 року пані посол США в Україні Бріджит Брінк заявила, що такі реформи, як боротьба з корупцією, судочинство та корпоративне управління, зміцнять довіру українських союзників та бажання продовжувати допомагати й інвестувати в Україну. Брінк зауважила, що це рекомендація, натомість рішення, як рухатися далі, залежить від українського керівництва і народу.

За результатами за 2023 рік Україна додала три бали в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index — CPI), що є одним із найкращих результатів у світі за минулий рік.

Також Україна стала однією з 17 країн в цьогорічному СРІ, що продемонстрували свій найкращий показник за весь час.

Тепер Україна має 36 балів зі 100 можливих й посідає 104 місце зі 180 країн. Загалом з 2013 року Україна додала 12 балів в Індексі сприйняття корупції.

Зокрема, Росія у 2023 році втратила 2 бали й з 26 балами посідає 141 місце у списку. Білорусь також втратила 2 бали та посідає 98 місце.

Показник Румунії залишився без змін (46 балів, 63 місце), тоді як Польща втратила ще 1 бал (54 бали, 47 місце). Словаччина додала 1 пункт та теж набрала 54 бали (47 місце).  Молдова, як і Україна, додала 3 бали та наздогнала Угорщину, бали якої не змінились, тому вони розділити 76 місце із 42 балами.

У 2023 світові лідери CPI майже не змінилися. Очолює список Данія – 90 балів, за нею йде Фінляндія – 87 балів, Нова Зеландія – 85 балів та Норвегія – 84 бали.

12 вересня у Відні (Австрія) відкрилася Viennacontemporary 2024 – щорічна міжнародна виставка сучасного мистецтва. Цьогорічна…

Росія розпочала виробництво нового ударного безпілотника дальнього радіуса дії “Гарпія-А1” минулого року, використовуючи китайські двигуни і деталі, як повідомляє агентство Reuters з посиланням на власні джерела.

Людмила Зубрицька – деканка факультету соціальних наук і соціальних технологій (ФСНСТ) Національного університету “Києво-Могилянська академія”….

Фінляндія надасть Україні новий пакет військової допомоги, вартість якого складає близько 118 мільйонів євро. Це стане вже 25-м пакетом оборонної підтримки від Фінляндії.

Після більше ніж двох років утримання в полоні, 15 військових з колишнього полку “Азов” НГУ, тепер відомого як 12-та бригада НГУ “Азов”, повертаються додому. Цей обмін став першим подібним за тривалий час. Варто зазначити, що більшість з цієї групи складають жінки.