Пов’язана з Німеччиною логістична фірма допомагала підсанкційним виробникам РФ – Reuters
Джерело: Reuters
Видання Reuters встановило, що пов’язана з Німеччиною логістична фірма Hellmann Worldwide Logistics допомагала підсанкційним російським виробникам.
До війни московський офіс Hellmann допомагав російським промисловим фірмам доставляти до Росії інструменти, запчастини та обладнання із Заходу, але після вторгнення такі постачання були сильно обмежені міжнародними санкціями. Натомість зареєстрована в Росії фірма під назвою Heinrich Tapp Rus (HT Rus), власниками якої на той час були принаймні двоє колишніх співробітників Hellmann, взяла на себе відносини з багатьма старими клієнтами Hellmann.
Вебсайт HT Rus пропонує клієнтам у Росії “паралельний імпорт”, термін, який широко використовується для опису доставлення товарів через треті країни, такі як Туреччина чи Об’єднані Арабські Емірати, щоб обійти західні санкції.
Використовуючи російські податкові документи за 2023 і 2024 роки, а також офіційні корпоративні реєстри в Росії та Німеччині, Reuters виявив, що HT Rus надає послуги російським клієнтам, які потрапили під міжнародні санкції.
Фірма, доходи якої минулого року склали близько 17,5 мільйонів доларів, працювала з російськими клієнтами, серед яких: Aurus (фірма, яка виготовляє лімузини Володимира Путіна), дочірні компанії КамАЗу і Тюменський акумуляторний завод, про що свідчать податкові документи.
Водночас КамАЗ сказала, що інформація в податкових документах або неправильна, або вони не знали про це, проте конкретних деталей не надали.
Згідно з корпоративними документами, HT Rus належить зареєстрованій у Німеччині фірмі, акціонером якої є німецький бізнесмен, а до минулого місяця директором був інший німець.
Hellmann Worldwide Logistics заявила, що не має нічого спільного з діяльністю HT Rus або людей, які нею керують.
Відповідно до законів США та ЄС, які регулюють санкції проти Росії, будь-яка компанія, яка веде справи з російською компанією з міжнародного чорного списку, порушує санкції.
- Російська військова промисловість отримує сучасні верстати з Тайваню в обхід запроваджених Тайбеєм санкцій.
- За результатами розслідування InformNapalm стало відомо, що Росія продовжує імпортувати обладнання для виготовлення безпілотників “Орлан-10” в обхід санкцій.
- Росія використовує засоби радіоелектронної боротьби проти України, в яких є технології британських компаній.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.