РФ не вистачає систем ППО аби захисти всі важливі об’єкти від українських БпЛА – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Росії не вистачає звичайних систем ППО, аби захистити критично важливі об’єкти від атак українських безпілотників, змушуючи окупантів обирати, які цілі захищати.

Супутникові фото від 6 травня свідчать, що РФ розмістила щонайменше сім ППО “Панцир-1” довкола резиденції Володимира Путіна у Валдаї.

Руслан Пухов, керівник московського Центру аналізу стратегій і технологій і член Цивільної консультативної ради Міноборони (МО) Росії, 16 липня заявив, що таке покриття однієї цілі немає сенсу, адже дозволяє українським БпЛА обходити покриття ППО та атакувати з незахищених напрямків.

“Очевидно, російським військовим не вистачає необхідних звичайних систем протиповітряної оборони для захисту всіх критично важливих об’єктів на заході Росії, і їм навіть важко прикрити важливі потенційні цілі в, як повідомляється, добре захищених районах у Росії”, – зауважили в ISW.

Відтак Пухов закликав російське військове командування децентралізовано захищати критичні об’єкти в країні додавши, що українські БпЛА, імовірно, атакуватимуть ще більше углиб російської території.

Аналітики зауважили, що ще у березні РФ почала формувати мобільні військові групи – на кшталт таких, які успішно розгорнуті в Україні для захисту від російських БпЛА – проте досі не розташувала їх у потрібному масштабі для захисту всіх об’єктів у західній частині Росії.

В ISW додали, що постійні атаки БпЛА і тиск на російську ППО призвели до того, що в деяких регіонах РФ місцева влада відкрито заявляє, що не може сподіватись на протиповітряну оборону на федеральному рівні і їм необхідно забезпечити власні засоби для боротьби з БпЛА.

Пухов запропонував, щоб російські військові виділили парк легких літаків для перехоплення українських безпілотників, але зазначив, що низький рівень виробництва легких літаків у Росії ускладнить ці зусилля.

За повідомленням ЗМІ пейджери бойовиків ліванського угруповання Хезболла, у які Моссад заклав вибухівку, могли виготовити у Будапешті (Угорщина).

У Львові вчора ввечері, 17 вересня, 35-річний львів’янин наїхав на електросамокат, на якому їхали двоє 16-річних хлопців. Внаслідок цього один юнак загинув, а інший дістав поранення. 

18 вересня 1929 року народилась Алла Горська – українська художниця та дисидентка, громадська діячка, одна із засновниць та найяскравіших творчих особистостей покоління руху шістдесятництва, одна з перших представниць андерграунду, діячка правозахисного руху 1960-х років в Україні.

Президент Фінляндії Александер Стубб закликав до розширення Ради Безпеки ООН, скасування її єдиного права вето та зупинення будь-якого члена, який бере участь у незаконній війні, такій як вторгнення Росії в Україну.

Згідно із записом у судовому циркулярі, принцеса Уельська повернулася до роботи з приватною зустріччю у Віндзорському замку.