Не декларував елітну квартиру у Києві: НАБУ почало провадження щодо посадовця ДБР
Джерело: відповідь НАБУ на запит hromadske
Національне антикорупційне бюро України розпочало кримінальне провадження стосовно першого заступника директора ДБР Олександра Удовиченка. Раніше журналісти з’ясували, що він живе у незадекларованій елітній квартирі у Києві.
У листі мовиться, що НАБУ вивчило розслідування hromadske та провело інформаційно-аналітичну роботу, за результатами якої розпочали досудове розслідування.
Більше інформації не можуть надати, оскільки стан розслідування становить таємницю слідства, розголошення якої може зашкодити кримінальному провадженню.
Раніше журналісти-розслідувачі з’ясували, що Удовиченко живе у квартирі в одному з найелітніших ЖК Києва, проте в декларації посадовця згадок про цю нерухомість немає.
Згодом Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя заступника директора Державного бюро розслідувань Олександра Удовиченка.
У НАЗК вирішили провести моніторинг після оприлюднення розслідування “Золота квартира за майже мільйон доларів: як живе ‘тітка’ заступника директора ДБР”. Як з’ясували журналісти, заступник директора ДБР живе у квартирі в ЖК Regent Hill. Тоді як у декларації посадовець згадав лише про орендовану квартиру у Голосіївському районі Києва.
Квартира в ЖК Regent Hill записана на близьку родичку коханої жінки Олександра Удовиченка – Христини Копач. Як пояснили журналісти, ця родичка, Ірина Копач, ймовірно, є тіткою жінки. Квартиру площею у 125 м² вона придбала в жовтні 2022 року за 1,9 млн гривень. Водночас ринкова вартість цієї нерухомості стартує від 37 мільйонів гривень.
Зауважимо, Національне агентство з питань запобігання корупції за п’ять місяців 2024 року виявило недостовірні відомості на майже 555 млн грн, ознаки незаконного збагачення та необгрунтовані активи. Найбільша кількість декларацій, за якими проводяться повні перевірки, подані посадовцями з м. Києва (158 декларацій), Одеської (37), Київської (33), Львівської (26), Дніпропетровської (18), Черкаської (16) та Харківської (15) областей.
- Народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Володимир Ар’єв повідомив, що 4 вересня Антикорупційний комітет Верховної Ради остаточно вирішив, що позаштатні радники Офісу президента та його керівництва і працівники патронатної служби президента, а також уповноважені президента не декларуватимуть статків.
- Національне агентство з питань запобігання корупції запускає першу в світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї на порталі “Війна і санкції”.
- За 2021 рік 22% народних депутатів подали до НАЗК декларації про майно та доходи. Тоді як за 2022 рік таких народних обранців всього 14%.
- Президент України Володимир Зеленський оприлюднив декларацію про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за 2023 рік.
У Техасі фермери почали здавати свої отари в оренду для випасу на сонячних фермах, що дозволяє їм отримувати стабільний дохід, навіть коли аграрний сектор стає збитковим.
В магазині в місті Городня на Чернігівщині стався вибух невідомого предмета (ймовірно, ручної гранати).
30 квітня Вищий антикорупційний суд визнав винуватими експосадовців філії “Центр транспортного сервісу “Ліски” АТ “Укрзалізниця”, засудивши їх на строк від восьми років ув’язнення.
Підписання рамкової угоди між США та Україною стосовно використання українських рідкісноземельних металів постало перед ризиком зриву в останній момент. Сторони вже були готові підписати документ.
Верховний суд Іспанії розпочне розслідування масштабного відключення електроенергії 28 квітня, щоб з’ясувати, чи міг блекаут бути спричинений кібератакою на критичну інфраструктуру країни.