Не декларував елітну квартиру у Києві: НАБУ почало провадження щодо посадовця ДБР

Джерело: відповідь НАБУ на запит hromadske

Національне антикорупційне бюро України розпочало кримінальне провадження стосовно першого заступника директора ДБР Олександра Удовиченка. Раніше журналісти з’ясували, що він живе у незадекларованій елітній квартирі у Києві.

У листі мовиться, що НАБУ вивчило розслідування hromadske та провело інформаційно-аналітичну роботу, за результатами якої розпочали досудове розслідування.

Більше інформації не можуть надати, оскільки стан розслідування становить таємницю слідства, розголошення якої може зашкодити кримінальному провадженню.

Раніше журналісти-розслідувачі з’ясували, що Удовиченко живе у квартирі в одному з найелітніших ЖК Києва, проте в декларації посадовця згадок про цю нерухомість немає.

Згодом Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя заступника директора Державного бюро розслідувань Олександра Удовиченка.

У НАЗК вирішили провести моніторинг після оприлюднення розслідування “Золота квартира за майже мільйон доларів: як живе ‘тітка’ заступника директора ДБР”. Як з’ясували журналісти, заступник директора ДБР живе у квартирі в ЖК Regent Hill. Тоді як у декларації посадовець згадав лише про орендовану квартиру у Голосіївському районі Києва.

Квартира в ЖК Regent Hill записана на близьку родичку коханої жінки Олександра Удовиченка – Христини Копач. Як пояснили журналісти, ця родичка, Ірина Копач, ймовірно, є тіткою жінки. Квартиру площею у 125 м² вона придбала в жовтні 2022 року за 1,9 млн гривень. Водночас ринкова вартість цієї нерухомості стартує від 37 мільйонів гривень.

Зауважимо, Національне агентство з питань запобігання корупції за п’ять місяців 2024 року виявило недостовірні відомості на майже 555 млн грн, ознаки незаконного збагачення та необгрунтовані активи. Найбільша кількість декларацій, за якими проводяться повні перевірки, подані посадовцями з м. Києва (158 декларацій), Одеської (37), Київської (33), Львівської (26), Дніпропетровської (18), Черкаської (16) та Харківської (15) областей.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.