Посилено вимоги щодо використання української мови на телебаченні

Джерело: Тарас Кремінь/Facebook

17 липня в Україні посилили вимоги стосовно використання державної мови в етерах українських програм, нагадав уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Набрав чинності пункт 6 частини 8 статті 40 Закону “Про медіа”.

Зокрема, посилюються вимоги до застосування державної мови в етерах українських програм: використання недержавної мови в етерах допускатиметься лише у спожитих учасниками програм стійких висловах, коротких фразах або окремих словах учасників програми, що транслюється у прямому ефірі, крім ведучих (дикторів) програми, якщо загальна тривалість таких реплік не перевищує 10% тривалості програми.

Своєю чергою, усі виступи, інтерв’ю, коментарі, пояснення, запитання, окремі репліки недержавною мовою мають перекладати, дублювати або озвучувати українською мовою.

Кремінь акцентував, що глядачі матимуть можливість споживати ще більше контенту українською мовою, додавши, що вимоги є важливим кроком для зміцнення статусу державної мови в інформаційному просторі.

Зауважимо, з 1 січня набрали чинності окремі положення статті 40 Закону України “Про медіа”, які передбачають збільшення обсягу програм державною мовою на телебаченні та радіо.

Тоді ж Тарас Кремінь звернувся до українських телеканалів з закликом вести етери виключно державною мовою.

Раніше команда дослідників з LMU, Університету Бата та Технічного університету Мюнхена проаналізувала мовні зміни в соціальних мережах в Україні до та під час повномасштабного нападу РФ.

Очевидно, війна змушує людей все більше і більше відмовлятися від російської мови, – каже провідний автор дослідження Даніель Рачек.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ населення України активно переходить з російської на українську у соцмережах.

Мова грає вирішальну роль у пострадянській ідентичності України. Багато українців говорять і російською, і українською. Однак донедавна лише приблизно половина – дві третини населення вважали українську своєю основною рідною мовою. Проте після протестів на Майдані, спровокованих тимчасовим непідписанням угоди про асоціацію з ЄС і подальшою анексією Криму в 2013/2014 роках, все більше українців почали відмовлятися від використання російської мови, акцентують автори дослідження.

З тимчасово окупованої території України вдалося повернути 15-річного хлопця до його батька після понад трирічної розлуки.

Начальник штабу Космічних сил США генерал Бредлі Ченс Зальцман під час конференції з безпеки поінформував, що ініційована президентом Дональдом Трампом система протиракетної оборони “Золотий купол” може коштувати Сполученим Штатам понад $1,5 трлн.

18 травня міністр оборони Рустем Умєров взяв участь у засіданні Ради Координаційного штабу з питань військовополонених. Ключова тема – обмін у форматі 1000 на 1000.

Американський стратегічний розвідувальний безпілотник RQ-4B Global Hawk здійснив перший за рік політ у районі Чорного моря. Як свідчать авіаційного трекінг-сервісу Flightradar24, апарат Forte10 вилетів з авіабази ВМС НАТО Сігонелла на Сицилії і провів розвідку неподалік румунського узбережжя.

На центральній вулиці Краматорська — мирна картинка. Люди виходять з магазинів, діти з рюкзаками, кілька собак на повідку. Усе, як у звичайному місті. Якби не відлуння вибухів за горизонтом. Тривожна тиша, яка часом накриває весь простір.