За шість місяців БЕБ відшкодувало державі 1,6 млрд грн

Джерело: пресслужба Бюро економічної безпеки України

У Бюро економічної безпеки України підбили підсумки роботи відносно протидії тіньовим схемам та негативним явищам в економіці країни за шість місяців з початку 2023 року.

Зауважується, що попри недостатнє фінансування та укомплектованість органу всього на 20% загальної чисельності, працівники БЕБ забезпечили відшкодування до бюджету у 1,6 млрд грн. Також упередили розтрату державних коштів на суму у 1,79 млрд грн, окрім цього, вилучили підакцизних товарів на 3 млрд грн.

Так, зауважують у пресслужбі, БЕБ демонструє у своїй діяльності позитивну динаміку.

  • Детективи Бюро економічної безпеки України припинили незаконну діяльність мережі покер-клубів у Києві та Одесі. Після проведених обшуків загальна вартість вилученого майна становить понад 16 млн грн.
  • На Львівщині Бюро економічної безпеки спільно з СБУ та прокуратурою передали 30 тисяч електронних сигарет вартістю понад 10 млн грн до військових частин Збройних Сил України.
  • У квітні у Львівській області виявили місце, заповнене товарами гуманітарної допомоги невстановленого походження. Товари знаходилися у складських приміщеннях площею 1600 кв. м.
  • У березні у Бюро економічної безпеки України заявили про викриття схеми ухилення від сплати податків на суму 52 млн грн посадовими особами українського представництва “всесвітньо відомого бренду таксі”.

Уповноважена із захисту державної мови Олена Івановська наголосила, що публічне виконання пісень російською мовою в Україні потребує чіткого законодавчого врегулювання, оскільки нині закон не містить відповідної заборони.

Німецький автовиробник Audi 28 липня знизив річний фінансовий прогноз. Причиною стали вищі імпортні мита та триваючі витрати на реструктуризацію.

Російський Тихоокеанський флот у межах навчань “Июльский шторм” провів тренування з оборони ключових пунктів базування кораблів у Приморському та Камчатському краях.

Єврокомісія звинуватила китайського гіганта онлайн-торгівлі Temu у порушенні цифрового законодавства ЄС. Перевірка платформи виявила, що Temu не виконує вимог Акту про цифрові послуги (DSA), зокрема – не контролює продаж небезпечних і потенційно незаконних товарів.

Американські вчені з Університету штату Пенсильванія розробили простий тест, схожий на тест на вагітність, який може виявити ендометріоз у менструальній крові всього за 10 хвилин. Якщо технологію доопрацюють і запустять у виробництво, це може стати проривом у діагностиці захворювання, на яку нині витрачають роки.