Вплив санкцій США: держбанк Китаю відмовився від співпрацювати з Мосбіржею
Джерело: The Moscow Times
Один з найбільших державних банків Китаю, Bank of China, заявив про відмову співпрацювати з Московською біржею після запровадження чергових санкції США.
12 червня міністерство фінансів США запровадило санкції проти “Московської біржі”, а також десяти російських компаній і банків. Вашингтон також посилив покарання для іноземців за операції з ними. Того дня на Мосбіржі зупинили торги доларами та євро, на основі яких центробанк РФ раніше визначав курс валют.
АТ “Бенк оф Чайна” (дочірня компанія) виконувала на біржі функції клірингового банку за юанями. Та вже з 15 липня банк відмовився проводити операції в китайській валюті на біржовому ринку на тлі внесення Мосбіржі до санкційних списків США.
Тож нині торгівля юанями залежить від єдиного китайського банку — ICBC Bank, “дочка якого зараз проводить кліринг юаневих операцій.
Та ймовірно, і це може тривати недовго, припускають джерела на фінансовому ринку: ліцензія Мінфіну США, яка все ще дозволяє проводити операції з підсанкційною біржею, діє до середини серпня.
Зауважимо, торговий майданчик, а також НКЦ і НРД внесені до SDN-list – найжорсткішого списку санкцій, що забороняє будь-які операції, повідомили в Управлінні з контролю за іноземними активами (OFAC).
У червні банк Росії підтвердив: “у зв’язку з запровадженням США обмежувальних заходів проведення біржових торгів та розрахунки поставних інструментів у доларах США та євро зупиняються”.
Також стало відомо, що 13 червня Велика Британія оголосила про 50 нових санкцій проти Росії, зокрема проти кораблів тіньового флоту РФ, фінансових установ та постачальників, які підтримують російське військове виробництво, чим підтримала запроваджені Сполученими Штатами обмеження.
Раніше заступник радника Білого дому з питань національної безпеки з питань міжнародної економіки Дейліп Сінгх повідомив, що США спільно з союзниками готові посилити санкції та експортний контроль, щоб запобігти китайсько-російській торгівлі, що загрожує їхній безпеці на тлі триваючої російсько-української війни.
- Країни Великої сімки та Європейський Союз вивчають способи натиснути на банки, які допомагають Росії уникати санкцій.
- Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.
- Три країни ЄС виступили проти запровадження санкцій щодо так званого “тіньового флоту” Росії, який складається з напівлегальних нафтових танкерів. Греція, Кіпр і Мальта виступили проти рішення про посилення санкцій проти танкерів.
- Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що європейські банки, працюючи у Росії, постають перед зростаючими ризиками. Нині США розглядають можливість посилення вторинних санкцій щодо банків, викритих у сприянні операціям у межах військових зусиль Росії.
Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.
Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.
В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.
Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.