«Від нашого рішення залежить доля цих людей» – ветеранка Яна Зінкевич пояснила необхідність знеболювального для поранених військових та цивільних

Джерело: засідання Верховної Ради

13 липня народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність”, медикиня-доброволець, засновниця батальйону “Госпітальєри”, ветеранка Яна Зінкевич закликала Верховну Раду підтримати законопроєкт про медичний канабіс, пояснивши, що переживають ті, хто потребує знеболення.

Я, ветеран бойових дій, хочу поговорити з вами про важливий закон, закон про канабіс. Зараз він є надзвичайно актуальним. Я виступаю перед вами як людина з інвалідністю, як людина, яка отримала чотири контузії, як людина, яка на війні отримала десять черепно-мозкових травм при зіткненні з іншим бойовим транспортом. Як людина, яка зараз зламала навіть на візку дві ноги. Кожного дня я страждаю від болю, від болю страшного і нетерпимого, від болю, від якого хочеться плакати, – зазначила Зінкевич.

Також депутатка наголосила, що нині в Україні вже понад 1,5 млн ветеранів.

Вона зауважила, що кожного дня у країні страждає десятки та сотні тисяч таких осіб. Народна обраниця пояснила, що такі люди отримали ПТСР, бойові чи цивільні травми і закликала зрозуміти, що від рішення Верховної Ради залежить доля тих, хто потребує знеболення.

Тому що коли ти живеш з таким – кожну секунду ти думаєш тільки про це. Я переборюю себе, працюючи в наших лавах, працюючи за Україну, роблячи свій батальйон “Госпітальєри”. Але кожна секунда дається мені дуже важко. І тому я від себе, від наших пацієнтів, від наших друзів, яких велика кількість, на жаль вже понад півтора мільйона ветеранів – прошу вас проголосувати за цей закон, – закликала Зінкевич.

Ветеранка визнала, що наразі законопроєкт може бути неідеальним, але запевнила, що як член комітету охорони здоров’я обов’язково допоможе врахувати необхідні правки.

У січні 2023 року Зінкевич стала однією з героїнь спеціального проєкту “Захищаючи Україну” на платформі  Державного департаменту США ShareAmerica, нагадали у пресслужбі “ЄС”.

Презентуючи її історію, Посольство США в Україні написало у Twitter: “мужні українські громадяни роблять надзвичайний внесок у захист свободи своєї країни перед обличчям російської агресії. До вашої уваги надихаюча історія Яни Зінкевич про служіння, жертовність і порятунок життів”.

У 2014 році, коли РФ вдерлася в Україну, включно з частинами Донбасу, Яна Зінкевич була старшокласницею, яка планувала стати лікарем. Вона хотіла зробити свій внесок у допомогу своїй країні. Після закінчення навчання вступила до Добровольчого українського корпусу на Донбасі, де відповідала за надання медичної допомоги. Тоді у зонах бойових дій працювала обмежена кількість медиків, тож вона заснувала “Госпітальєри” – медичний добровольчий батальйон. Гасло батальйону – “Заради кожного життя”.

Група спочатку була невеликою, з кількох волонтерів і однієї машини. Протягом минулих дев’яти років батальйон стабільно зростав. Зінкевич очолила понад 200 евакуацій, перш ніж постраждала в автомобільній аварії 2015 року. Одначе, вона продовжує тренувати волонтерів.

BBC включила Яну Зінкевич до списку 100 найбільш надихаючих і найвпливовіших жінок 2022 року. Ветеранка нагороджена орденом “За заслуги”.

Зауважимо, 13 липня Верховна Рада України проголосувала в першому читанні за законопроєкт про легалізацію медичного канабісу в Україні. Закон підтримали 268 депутатів.

  • Мер Дніпра Борис Філатов переконаний, що необхідно легалізувати медичний канабіс в Україні.
  • 2 грудня 2020 року комісія, до якої входять 53 держави-члени ООН, проголосувала за рекласифікацію канабісу і його похідних. Так, канабіс було вилучено з категорії найнебезпечніших наркотиків. Проте за це рішення не проголосувала Україна.
  • 9 квітня 2021 року Кабінет Міністрів України розширив список дозволених у медичних цілях наркотичних препаратів. Серед них – лікарські засоби на основі канабісу (речовини, виготовленої з рослин конопель).

Служба безпеки викрила ще трьох кліриків УПЦ МП, які під час проповідей та спілкування з парафіянами виправдовували злочини Кремля та закликали до підтримки окупантів.

ДБР повідомило про підозру командиру батальйону на Донеччині, який організував незаконні виплати підлеглій, що не перебувала в районі бойових дій.

Результати дослідження засвідчили, що використання лайливих слів допомагає легше переносити біль та робить людину фізично сильнішою.

У Катовіце кандидат у президенти Польщі Ґжеґож Браун влаштував скандальну акцію в будівлі Міністерства промисловості. Браун мав поїхати туди з “парламентським втручанням щодо ліквідації польської гірничої справи”.

Найбільше в історії Іспанії відключення електроенергії завдало збитків економіці країни на майже 400 мільйонів євро (454 мільйони доларів США).