На Донеччині СБУ затримала інформатора ФСБ, який передавав агресору інформацію про маршрути ЗСУ

Зображення: Telegram/СБУ

Джерело: СБУ.

У результаті спецоперації на Донеччині затримано інформатора ФСБ, який передавав агресору інформацію про маршрути, кількість та специфікацію техніки ЗСУ, яка рухалася до Краматорська.

У зоні особливої уваги фігуранта були колони важкої та спеціальної техніки. Зокрема, самохідні артустановки, вантажівки з боєприпасами і паливозаправні автомобілі, які задіяні у контрнаступі Сил оборони.

Для збору розвідданих зловмисник займав позицію на балконі власної квартири. Через вікно він здійснював приховану фото- та відеофіксацію переміщення військових колон.

Відзняті файли і текстовий опис з поясненнями він переправляв своєму “зв’язковому”, який знаходився на тимчасово окупованій частині Донецької області. Ним виявився представник підконтрольного російській спецслужбі “МДБ ДНР”.

Зображення: Telegram/СБУ

Розвідінформація потрібна була агресору для планування бойових операцій, спрямованих на сповільнення контрнаступальних дій українських військ.

Контррозвідники СБУ затримали ворожого інформатора  під час здійснення ним прихованої відеозйомки з вікна власної оселі. У затриманого вилучено мобільний телефон, який він використовував для фіксації українських об’єктів та комунікації з ФСБ.

За даними слідства, ворожим поплічником виявився 48-річний мешканець Добропілля, якого російська спецслужба дистанційно залучила до співпраці ще у 2018 році.

У поле зору агресора він потрапив через свою деструктивну активність в одній з прокремлівських груп у Telegram.

На підставі отриманих доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (надання збройним формуванням держави-агресора допомоги у веденні бойових дій проти Збройних Сил України та інших військових формувань).

Зараз він перебуває під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмиснику загрожує до 15 років позбавлення волі.

Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.