Як діяти, якщо вас не впустили в укриття з твариною: пояснення юристів
Джерело: UAnimals
Юристи UAnimals розповіли, як потрібно діяти, якщо вас не впустили до укриття із твариною і наголосили, що це передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність.
Як діяти?
- Якщо пролунала повітряна тривога, то знайдіть поруч інше укриття, оскільки найважливіше — подбати про безпеку.
- Зателефонуйте за номером 102 та повідомте, що вас не впустили в укриття, назвіть адресу і час.
- Після закінчення тривоги зверніться до Національної поліції. Візьміть у правоохоронців підтвердження вашого телефонного звернення.
- Надішліть скаргу до місцевої військової адміністрації та/або ДСНС.
Якщо недопуск до укриття не призвів до тяжких наслідків, передбачається адміністративна відповідальність (штраф від 1700 до 3400 гривень).
Проте, якщо через недопуск постраждали люди – це порушення статей 135 “залишення в небезпеці” та 367 “службова недбалість” Кримінального кодексу України.
- Кінологи системи МВС підготували список порад, які допоможуть тваринам краще переносити спеку.
- АТ “Укрзалізниця” поінформувала, що, вивчивши відгуки та досвід залізниць-партнерів, залучили експертів UAnimals, юристів, колег з Мінінфраструктури та вже подали на затвердження зміни стосовно правил перевезення тварин.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.