Смерть біля зачиненого укриття: охоронця, який не відчинив двері, засудили до 4 років тюрми
Джерело: Київська міська прокуратура
Деснянський районний суд Києва визнав охоронця лікарні винним у тому, що під час повітряної тривоги укриття було зачинене, внаслідок чого загинули люди.
Згідно зі слідством, в ніч на 1 червня 2023 року в Києві охоронець КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3” під час повітряної тривоги не відчинив двері укриття. Відтак, три людини, які під час російського ракетного обстрілу йшли до сховку, загинули. Серед загиблих 9-річна дівчинка, що обтяжує покарання.
Суд визнав охоронця винним у завідомому залишенні без допомоги осіб, які перебували у небезпечному для життя стані й позбавленні можливості вжити заходів до самозбереження внаслідок безпорадного стану, при наявності змоги надати їм допомогу (ч.3 ст. 135 КК України).
Йому призначили покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі. Чоловік своєї вини не визнав та не розкаявся у вчиненні правопорушення.
- У Святошинському районі Києва двох дітей не впустили до укриття під час тривоги. Правоохоронці розпочали кримінальне провадження.
- Міністерство внутрішніх справ України офіційно дозволило перебування у сховищах з тваринами. Власники розміщуватимуться в окремих приміщеннях укриттів.
Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.
NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.
Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.
Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.
90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.