Лондон уперше вилучив заморожені активи російського мільярдера
Джерело: Bloomberg
Британське агентство боротьби зі злочинністю (NCA) домоглося конфіскації підсанкційних коштів російського мільярдера Петра Авена у розмірі 780 тисяч фунтів (близько 925 тисяч євро).
Кошти вилучено відповідно до закону про доходи від злочинної діяльності.
Як зазначається, керуючий активами Авена Стівен Гейтер погодився передати гроші владі Великої Британії для завершення розслідування щодо ухилення від санкцій. Відповідну угоду між NCA та Гейтером суд схвалив раніше того ж дня.
Кошти на рахунках у банках HSBC та Monzo, конфіскували після того, як дружина Авена та його команда визнали, що ці гроші були або “майном, яке підлягає поверненню”, або “призначені для використання у протиправних діях”.
Ці кошти не були зареєстровані на ім’я Авена, однак, належали йому, тому їх заморозили у 2022 році через британські санкції, запроваджені за його підтримку російської влади після вторгнення РФ в Україну.
Крім того, в особняку Авена за межами Лондона також конфіскували тисячі фунтів стерлінгів готівкою, відповідно до закону про “доходи, отримані злочинним шляхом”.
Водночас мільярдер досі домагається скасування санкцій, запроваджених проти нього у Великій Британії.
Зауважимо, у 2023 році Міністерство фінансів США запровадило нові санкції проти чотирьох росіян, пов’язаних із російським фінансово-інвестиційним консорціумом “Альфа Груп”.
У міністерстві фінансів заявили, що проти чотирьох осіб, які входили до наглядової ради “Альфа Груп”, – Петра Олеговича Авена, Михайла Маратовича Фрідмана, Германа Борисовича Хана та Олексія Вікторовича Кузьмічова – запроваджено санкції фінансових органів країни.
Водночас 10 квітня суд Європейського Союзу постановив виключити російських мільярдерів Михайла Фрідмана та Петра Авена зі списку осіб, які підпадають під санкції ЄС, запроваджені у відповідь на російське повномасштабне вторгнення.
Своєю чергою, Латвія оскаржила рішення суду Європейського Союзу про скасування санкцій, накладених на російського мільярдера Михайла Фрідмана та його бізнес-партнера Петра Авена.
- Загальна сума активів РФ та Білорусі, заморожених у Литві через міжнародні фінансові санкції проти цих країн, перевищила 103 мільйони євро.
- СБУ відзвітувала про арешт активів російських олігархів на майже 190 млрд грн. Служба безпеки України проводить системні розслідування щодо причетності російських олігархів та бізнесменів до фінансування війни РФ проти України.
- Російський олігарх Михайло Фрідман, який потрапив під санкції США та ЄС, виграв суд у своєї хатньої робітниці щодо невиплати їй декретних коштів.
- Адвокати російського магната Михайла Фрідмана, який потрапив під західні санкції, заявили, що британські урядовці порадили мільярдеру покладатися на громадський транспорт. Фрідман поскаржився на неможливість перебування у країні через “західні санкції”.
Президент Володимир Зеленський у тригодинному інтерв’ю блогеру Лексу Фрідману зокрема згадав про перші дні повномасштабного вторгнення та розповів як бачить припинення вогню.
Президент Володимир Зеленський наголосив, що для нього важливо відповідати на інтерв’ю виключно українською мовою. Він зауважив, що добре розуміє російську та ця мова не зазнає утисків в Україні.
Президент Володимир Зеленський пояснив, що під час повномасштабної війни неможливо провести вибори, яким можна було довіряти.
Президент Володимир Зеленський відзначив, що Україна продовжуватиме “боротьбу проти тих, хто захоче наживатися на війні”. Саме так глава держави прокоментував запитання стосовно корупції в Україні.
Держсекретар Ентоні Блінкен вважає, що припинення вогню може дати главі РФ Володимиру Путіну час переозброїтися і в майбутньому здійснити повномасштабну атаку на Україну.