Вартість ракет до систем ППО, які захищають українське небо – інфографіка

Джерело: інфографіка видання “Слово і Діло”

Щоночі небо над Україною мужньо боронять ЗСУ, використовуючи зокрема передане західними партнерами озброєння. І попри те, що ворог витрачає сотні мільйонів доларів на масовані удари по нашій території, вартість захисту України подекуди перевищує витрати Росії.

Про те, скільки коштують ракети до систем ППО, що закривають небо України, дивиться в інфографіці видання “Слово і Діло”.

Так, найдорожча система ППО, яка є на озброєнні України, – американський ЗРК Patriot. Вартість системи може досягати мільярда доларів, тоді як ракета коштує близько 3,7 млн доларів.

Тоді як перша європейська протиракетна система великої дальності, розроблена Францією та Італією, SAMP/T коштує 500 млн доларів за батарею. Ціна ракети Aster-30 для системи становить 2 млн доларів.

Ракета AIM-9X (“повітря-повітря) для норвезького комплексу середньої дальності NASAMS може коштувати близько 1,1 млн доларів. Ракета AMRAAM 120 трохи дешевша – 900 тисяч доларів.

Вартість німецького комплексу IRIS-T становить близько 140-180 млн євро. Ракета класу “повітря-повітря” коштує близько 900 тисяч доларів.

Приблизно 500 тисяч доларів вартує ракета для зенітно-ракетного комплексу малої дальності Mistral.

А ціна ракети до зенітного ракетного комплексу Stinger перевищує 480 тисяч доларів.

Американський ЗРК середнього радіуса дії MIM-23 Hawk коштує 30 млн доларів, а ракета до нього – 250 тисяч доларів.

І зрештою, ракета до ЗРК малої дальності Shorad Aspide коштує понад 100 тисяч доларів. Найдешевші ракети для ЗРК Vampire, призначеного для боротьби з безпілотниками – 30 тисяч доларів.

Раніше ми повідомляли, що згідно з даними Генштабу, за 2024 рік українські військові вразили вже 277 засобів ППО РФ – більше, ніж за 2022 рік. Протягом минулих місяців значних втрат завдають росіянам в окупованому Криму: за травень-червень ЗСУ вразили на півострові 15 засобів ППО – С-300, С-350, С-400.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.