Попри санкції росіяни знову скуповують нерухомість в Європі

Джерело: росЗМІ

Російські громадяни, попри санкції та насторожене ставлення до “російських” грошей, знайшли обхідні шляхи та знову активно купують нерухомість в Європі.

На країни ЄС за підсумками першого півріччя припало 35% від загальної кількості угод росіян із закордонною нерухомістю. У 2022 році кількість угод росіян у Європі різко скоротилася через санкції, посилення імміграційних програм, закриття програм “золотих віз” та підвищення вимог до покупців. До цього додалися проблеми у розрахунках. Тому в 2023 році угод було ще менше, а європейська частка в покупках росіянами закордонної нерухомості становила лише 7%.

Натомість за підсумками перших трьох місяців вона була близько 10%, і тепер уже більше третини за півріччя. Нині ж забудовники в країнах ЄС знову проводять угоди з громадянами РФ, водночас для оплати багато хто бере рублі. Дедалі більше клієнтів-росіян оформляє посвідки на проживання у Євросоюзі як за інвестиції, так і на підставі фінансової незалежності. Лідери за популярністю — Франція, Іспанія та Кіпр.

Однак, у багатьох інших країнах та регіонах росіяни скоротили покупки. Загалом за перші шість місяців продажі закордонної нерухомості на 19% нижчі, ніж роком раніше.

Так, загалом лідером за кількістю угод залишається Південно-Східна Азія, на яку припало 40% усієї придбаної росіянами за півроку нерухомості. Найчастіше покупці обирали Таїланд (26% угод) та Балі (13%), де привабливі порівняно з іншими регіонами ціни, сприятливі для росіян правила перебування та немає санкційних обмежень. 15% угод припало на країни Близького Сходу, насамперед на ОАЕ, 7% – на Туреччину.

Натомість впав попит на Кариби, де минулого року росіяни здійснили 20% угод. Це пов’язано з тим, що держави регіону із цього року закрили останні програми з видачі росіянам паспортів в обмін на інвестиції. Тепер попит розосередився, географія угод набагато ширша, ніж рік тому: росіяни купують нерухомість у Катарі та В’єтнамі, у Камбоджі та на Маврикії.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.