Дієта з високим вмістом фруктів і овочів знижує ризик серцевих захворювань – дослідження
Джерело: CNN
Здорове харчування може покращити здоров’я серця та нирок. Згідно з новими дослідженнями, споживання фруктів і овочів може значно знизити ризик серцевих та ниркових захворювань у людей з високим кров’яним тиском.
Рослинна дієта пов’язана з загальним самопочуттям і зниженням ризику хронічних захворювань, включаючи хвороби нирок.
Пацієнти з гіпертонією часто страждають від хвороб серця і нирок. Проблема в тому, що більшість населення споживає набагато більше м’яса та продуктів тваринного походження, ніж основних фруктів і овочів.
Дослідження показало, що зменшення кислотності раціону може зменшити ускладнення, пов’язані з низкою захворювань.
Науковці провели контрольне дослідження з участю 153 осіб з гіпертонією. Учасників розділили на три групи: одна додала до раціону більше фруктів та овочів, інша приймала харчову соду, а третя продовжила стандартний прийом.
Результати дослідження
Після п’яти років дослідники виявили, що і дієта, багата клітковиною, і харчова сода сприяли здоров’ю нирок, однак, тільки фрукти та овочі покращували здоров’я серця.
Тоді як харчова сода знижувала кислотність і сприяла здоров’ю нирок.
Фрукти та овочі містять велику кількість вітамінів, мікроелементів та клітковини. Щоб отримати максимальну користь, порції повинні складатися з різних фрукти та овочів. Вони зазвичай мають низький вміст жиру та калорій. Тож щоденне вживання може допомогти підтримувати нормальну вагу та здоров’я серця.
Висновки
Результати показують, що дієта з високим вмістом фруктів і овочів має бути основною частиною лікування пацієнтів з високим кров’яним тиском.
Доктор Маріон Нестле зазначила, що рослинна дієта знижує ризик хронічних захворювань та передчасну смертність.
Практичні поради
Американська кардіологічна асоціація рекомендує чотири-п’ять порцій фруктів і овочів на день. Особливо корисною є дієта DASH, яка включає чотири-шість порцій овочів і ще чотири-шість порцій фруктів; три порції цільнозернових продуктів; дві-чотири порції знежирених або нежирних молочних продуктів; і кілька порцій нежирного м’яса та горіхів, насіння та бобових щодня.
Виклики та рішення
Водночас зміни в харчуванні можуть бути ускладненими обмеженою доступністю або привабливістю фруктів і овочів. Важливо експериментувати з приготуванням овочів, щоб зробити їх смачнішими.
Окрім того, іноді громади мають обмежений доступ до свіжих продуктів. Тож медикаментозне втручання все ще є важливою частиною контролю артеріального тиску, захворювань нирок і серця, зауважують науковці.
Дослідження показує, що системи охорони здоров’я повинні зосередити увагу на тому, щоб зробити харчування частиною боротьби з цими захворюваннями.
Додамо, раніше чергове дослідження засвідчило, що люди, які дотримуються нездорової дієти з низьким вмістом вуглеводів на основі м’яса, пізніше частіше набирають вагу порівняно з тими, хто дотримувався рослинної дієти.
- “Планетарна дієта” – це раціон харчування, що передбачає споживання великої кількості клітковини та мікронутрієнтів. Фактично такий спосіб харчування розроблений спеціально для збереження нашої планети та здоров’я. Згідно з новим дослідженням вживання “дружніх до планети” продуктів може знизити ризик смерті людини від раку, серцевих захворювань та інших хронічних захворювань на 25%.
- Не всі калорії однакові: вони можуть бути високої та низької якості – нове дослідження.
- Лікарка-дієтологиня Тетяна Лакуста дала поради батькам, як правильно говорити з дітьми про їхнє тіло та їжу.
26 листопада президент США Джо Байден заявив, що о 4 годині ранку 27 листопада припиняться бойові дії на лівансько-ізраїльському кордоні.
26 листопада Рада НАТО-Україна на рівні послів обговорила безпекову ситуацію після запуску Росією по Дніпру експериментальної балістичної ракети середньої дальності.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 26 листопада. З початку доби відбулося 208 бойових зіткнень. На Покровському напрямку ситуація складна, проте контрольована Силами оборони.
Україна не чинитиме перешкод полякам у пошуку та ексгумації жертв Волинської трагедії. Про це мовилося під час зустрічі міністра МЗС Польщі Радослава Сікорського з українським колегою Андрієм Сибігою.
Фахівці “Охматдиту” успішно провели складну операцію для 12-річної дівчинки, котра народилася з рідкісною патологією – адреногенітальним синдромом. Цей стан виникає через надлишкове виділення наднирниками чоловічих гормонів, що призводить до аномального формування зовнішніх статевих органів.