16 років тому Росія здійснила повномасштабне військове вторгнення в Грузію

Джерело: Букви

8 серпня 2008 року Росія розпочала широкомасштабну війну проти Грузії.

У Грузії існували два сепаратистських регіони, Південна Осетія та Абхазія, які після розпаду СРСР мали обмежену автономію, а згодом заявили про свою незалежність, але фактично контролюються підтримуваними Росією сепаратистами. 

Після приходу до влади Михайла Саакашвілі в Грузії у 2004 році, країна взяла курс на реформу і інтеграцію з Західним світом, зокрема в НАТО, що викликало занепокоєння Росії.

Відтак у серпні 2008 року грузинський уряд розпочав військову операцію для відновлення контролю над Південною Осетією, де відзначалася ескалація насильства між грузинськими силами і сепаратистами.

Після початку грузинської операції Росія розпочала масштабне вторгнення,  увійшовши в Південну Осетію та Абхазію. Російські війська здійснили повітряні удари по території Грузії, включаючи бомбардування столиці Тбілісі та стратегічних об’єктів.

Західні країни і міжнародні організації, зокрема Європейський Союз і США, засудили військові дії Росії. Однак реакція була переважно обмеженою санкціями і дипломатичними заходами, без прямого військового втручання.

Війна завершилася підписанням мирної угоди 12 серпня 2008 року, підписаної під егідою Франції, яка тоді головувала в Європейському Союзі. Угода передбачала припинення вогню, виведення військ та міжнародний моніторинг ситуації.

Через кілька днів після закінчення бойових дій, 26 серпня 2008 року, Росія визнала незалежність Південної Осетії та Абхазії. Це рішення засудили більшість країн світу, які підтримали територіальну цілісність Грузії. Росія також розгорнула свої війська в обох регіонах.

Відносини між РФ та Грузією й досі залишаються напруженими.

За два роки органи прокуратури в Росії скасували реабілітацію понад чотирьох тисяч жертв сталінських репресій.

ДСНС спільно з партнерами створили мобільну гру “Рятівничок”, що навчає дітей, віком від 6 до 12 років, важливих правил пожежної безпеки і тим самим розповідає, як діяти під час різних надзвичайних ситуацій, що можуть виникнути у реальному житті.

Журналісти “Схем” оприлюднили супутникові знімки Planet Labs від 18 вересня об 11:30 за київським часом, на яких видно масштабне задимлення на території військової частини №11777. Саме ця частина відповідає за склад Головного ракетно-артилерійського управління міністерства оборони РФ.

Російське військове командування перекинуло кораблі Чорноморського флоту з Новоросійська через загрозу ударів далекобійними ракетами з боку Збройних сил України.

Урожай пшениці у 2024 році склав близько 22 млн тонн. Тоді як внутрішнє споживання становить близько 6 млн тонн.